Ulusal boksör Demirezen, dünya şampiyonluğu için “Termal Köy”de çalışıyor

Anje

Global Mod
Global Mod
Balıkesirli ulusal boksör Ali Eren Demirezen, dünya şampiyonluğu için çalışmalarını sürdürüyor.

Harika ağır sıklette gayret eden ve 4 Avrupa şampiyonluğu bulunan ulusal boksör Ali Eren Demirezen, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Balıkesir Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde öğretim vazifelisi de olan Ali Eren Demirezen, üniversitedeki spor salonunun yanı sıra dışarıda da idman yaparak oksijen depoluyor.

ABD’nin Florida eyaletindeki Seminole Hard Rock Otel’de 1 Ocak’ta yapılan ağır sıklet boks maçında rakibi 39 yaşındaki ABD’li Gerald Washington’u 8. rauntta teknik nakavtla yenerek müsabakadan galip ayrılan ulusal atletin bu yıl da ringe çıkması bekleniyor.

Formunu korumak için Bigadiç Belediyesi tarafınca Abacı Mahallesi Çay kenarı mevkisinde 150 dönümlük alanda oluşturulan Termal Köy’de kamp yapan Ali Eren Demirezen, günü çift idmanla kıymetlendiriyor.

Termal Köy’ün gerisinde bulunan ve üretimi süren 1071 dönümlük Millet Bahçesi’nde koşu yapan Ali Eren Demirezen, sonrasındasında köye gelerek imtihan, mekik ve gölge boksunun akabinde bisiklete biniyor ve ip atlayarak egzersizi tamamlıyor.

Mesleğindeki 16 maçın 15’inden galip ayrılan ve dünya sıralamasında 26. olan Ali Eren Demirezen, birinci 10’a girip sonrasındasında dünya şampiyonu olmayı hedefliyor.

“Sürekli hazır olmaya çalışıyoruz”

Ulusal boksör Ali Eren Demirezen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, üniversitenin Bigadiç’e yakın olması ötürüsıyla sık sık ilçeye geldiğini söylemiş oldu.

Bigadiç’te birtakım kimi da kamp yaptığını belirten Ali Eren Demirezen, şöyleki konuştu:

“Buranın şifalı suları, oğlak eti meşhur. Dersim bittiği vakit buraya geliyorum. Mayıs ayında bir karşılaşma için İngiltere’yle görüşmelerimiz devam ediyor. Şu an için kesinleşmedi lakin ağustos ayında ABD’de bizimle ilgili bir gece olacağı söylendi.”

Kendisini daima hazır tutmaya çalıştığını lisana getiren Ali Eren Demirezen, “Şu anda da burada kamp yapıyorum, düz koşu yaptım, ip atladım, gölge boksu yaptım. Benimle birebir klasmanda dünyada bin 200 boksör var, ben şu anda 26. sıradayım. Birinci amacımız birinci 10’un içine girip dünya şampiyonluk maçı kazanabilmek. Merhum Sinan Şamil Sam ağabeyimizden daha sonra WBO Avrupa şampiyonluğu kemerini getiren ikinci şahısım. Dünya sıralamasında birinci 10’un içine girip şampiyonluk maçı kazanıp profesyonel boksta dünya şampiyonu olmayı hedefliyorum.” tabirlerini kullandı.

Avcu: “Biz tüm sporlarımızı tesislerimizde yaşatmak istiyoruz”

Bigadiç Belediye Lideri İsmail Avcu, ulusal boksör Ali Eren Demirezen’i ilçede konuk ettikleri için hayli memnun olduklarını söylemiş oldu.

Başarılı gençlerle Türk’ün gücünün tüm dünyaya gösterilmesi gerektiğini söz eden Avcu, gençlerin spor yapabilmeleri için gereken tüm takviyesi vereceklerini belirtti.

Avcu, yaptıkları tesisler ve şifalı sıcak ile bütün spor kısımlarına hitap edebilecek bir pozisyonda olduklarını aktararak, şunları kaydetti:

“Biz tüm sporlarımızı tesislerimizde yaşatmak istiyoruz. Kendisini bu işe adamış, bizi şanla gururla temsil eden kardeşlerimiz de yeni yetişen kuşağımıza, gençlerimize örnek olsunlar diye tesislerimizi yaptık, Allah’a şükürler olsun. Sportmen kardeşlerimize muvaffakiyetler diliyorum.”