Ümit Özdağ-Süleyman Soylu ‘küfürleşmesinin’ bilgileri…

ahmetbeyler

Active member
.

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, telefonda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birbirlerine küfür ettiklerini söylemiş oldu. Özdağ ayrıyeten, Soylu’nun kendisinin karşısına çıkacağını söylemiş oldu.

Özdağ’ın açıklaması şöyle:

Süleyman Soylu biraz evvel telefonda benim sana iftira attırma iletisi atmam üzerine senin başlatmış olduğun bir küfürleşme yaşadık. Karşıma çıkacağını söylemiş oldun. Haydi bakalım. Yeri ve vakti sen belirle. En son ben belirlediğim vakit kaçmıştın. Haydi gorelim yüreğini korkak iftiracı.”

Halk TV’de yayınlanan ‘Açıkça‘ programında konuşan gazeteci Barış Pehlivan kelam konusu görüşmenin bilgileri hakkında bilgi verdi.

Pehlivan görüşme ile ilgili aldığı duyumlarla ilgili, “Ümit Özdağ kimi toplumsal medya trollerinin bel altı haber metinleriyle kendisini ve partisinin yöneticilerinin yıpratılmaya çalışılmasında Süleyman Soylu’nun kontaklı olduğunu düşünmüş. Özdağ, bunun üzerine daha evvel bir AKP milletvekili aracılığıyla bu biçimde haberler yapılmaması istikametinde Soylu’ya haber göndermiş. Bir iki gün ortasında gibisi bir bel altı operasyonu gözlemleyince watsapp bildirisiyle Süleyman Soylu’ya ‘Ben de bildiklerimi anlatırım’ üzere bir ileti yollamış. Bundan daha sonra Süleyman Soylu Ümit Özdağ’ı aramış ve Soylu, Özdağ’a küfür etmeye başlamış ve karşılıklı küfürler yaşanmış. Özdağ, senden korkmuyorum bildirisi verirken Soylu da ‘Bir gün karşına çıkacağım’ iletisi vermiş. Zafer Partisi ve Ümit Özdağ cephesinden gelen kulisler bu yönde” kelamlarına yer verdi.

Daha evvel de tansiyon yükselmişti

Mayıs ayında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bir televizyon programında, Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ hakkında söylemiş olduği, “operasyon çocuğu” kelamları daha sonrası Özdağ, İçişleri Bakanlığı’nın önüne gitmişti.

Alana yaklaştırılmayan Özdağ daha sonrasında basın açıklaması yapmıştı.