“Tüm dünyaya palavra söylemiş oldum; hayatımı geri istiyorum”; Britney Spears, mahkemede vasiliğin bitmiş oldurilmesini talep etti

Irina

New member
Müzikçi Britney Spears, Los Angeles mahkemesinde duygusal bir konuşma yaparak, 13 yıldır ömrünü yöneten “kötü niyetli” vasiliğe son verilmesi davetinde bulundu ve “Sadece hayatımı geri istiyorum” dedi.

The Guardian’ın haberine göre; Spears, 2008’den bu yana bağımsızlığını tehdit eden yasal düzenlemeye karşı mahkemeye hitap etti. Kızının vasiliğini yapan Jamie Spears‘a, 2007’den daha sonra Britney Spears’ın mesleği ve şahsi hayatı üzerinde denetim hakkı verilmişti.

Spears, konuşmasında “Bu vasilik bana faydadan hayli ziyan veriyor. Bir hayata sahip olmayı hak ediyorum… Yaptığım işte şahaneyim. Tek istediğim kazandığım paraya sahip olmak ve öykümü dünyayla paylaşmak. Duyulabilmek istiyorum” dedi.

“Tüm dünyaya düzgün ve keyifli olduğumu söyleyerek palavra söylemiş oldum”

Spears, iradesi haricinde çalışmaya zorlandığını ve vasiliğini üstüne alan babasının evlenmesini ve çocuk sahibi olmasını engellediğini söylemiş oldu. Çocuk sahibi olabilmek için doğum denetimini sonlandırmak istediğini, lakin doktora gitmesine müsaade verilmediğini belirten Spears, erkek arkadaşının otomobiline binmesinin yasak olduğunu ve kimi arkadaşlarıyla görüşmesinin engellendiğini tabir etti.

“Tüm dünyaya âlâ ve keyifli olduğumu söyleyerek palavra söylemiş oldum” diyen Spears, mali durumu üzerinde hiç bir denetimi ve bağımsızlığı olmadığı biçimde çalışmaya zorlandığına dikkat çekti.

2018’de sahneye çıkmaması halinde tehdit edildiğini söyleyen Spears, “Çok tehditkar ve korkutucuydu… Buraya kimsenin kölesi olmak için gelmedim. Çalışabilir durumdaysam kimsenin vasiliği altında olmamalıyım. Kanunların değişmesi gerekiyor. Dolu bir hayat yaşayabileceğimi düşünmüyorum” dedi.

Babası Jamie Spears’ın avukatı Vivian Thoreen, yaptığı açıklamada müvekkili hakkında “Kızının acı çektiğini ve bu kadar epey acı çektiğini gördüğü için üzgün. Spears kızını seviyor ve onu epey özlüyor” tabirini kullandı.

Justin Timberlake: “Şu anda hepimiz Britney’i desteklemeliyiz”

Duruşmanın akabinde ünlüler de Spears’a takviyelerini lisana getirdi.

Spears’ın magazin gündemini meşgul eden, olaylı bir münasebet yaşadığı eski erkek arkadaşı Justin Timberlake “Şu anda hepimiz Britney’i desteklemeliyiz… hiç bir bayan kendi bedeni hakkında karar vermekten kısıtlanmamalı” dedi

Vasilik, artık kendileri için karar veremeyen, ekseriyetle yaşlı ve engelli beşerler için mahkeme tarafınca atanan bir muhafaza tipi. Lakin yaşadığı ruhsal meselelerden daha sonra albüm yapan, konser veren, dizilerde konuk oyuncu olan Spears’ın davası örnek gösterilerek, bu sürecin berbata kullanılabileceği savunuluyor.