TEM Otoyolu’nda motosiklet arabaya çarptı! 1 yaralı

DrEMEL

Global Mod
Global Mod
Kaza, TEM Otoyolu Ankara istikametinde saat 21.30 sıralarında meydana geldi. Teze göre, Mazlum Çelik’in kullandığı 32 GB 673 plakalı araba, şoförünün yol ayrımını şaşırması üzerine bir anda şerit değiştirdi. Bu sırada tıpkı istikamette ilerleyen Fahrettin Sakallı yönetimindeki 34 DPH 085 plakalı motosiklet, şerit değiştirdiği argüman edilen arabaya arttan çaptı. Çarpmanın tesiriyle motosiklet şoförü Fahrettin Sakallı yola savrularak yaralandı.

YOLDAN GEÇEN ŞOFÖRLER YARDIMA KOŞTU

Kazayı goren öteki araba ve motosiklet şoförleri bir yandan yardıma koşarken, başka yandan da durumu polis ve sıhhat gruplarına haber verdi. Yerde yatan motosiklet şoförünün başından bir an olsun ayrılmayan şoförler, trafiğe takılan ambulansın olay yerine girmesi için seferber olup yolu açtı. Olay yerine gelen sıhhat takımları yaralanan motosiklet şoförü Fahrettin Sakallı’ya, birinci müdahaleyi yaparak en yakın hastaneye kaldırdı.

Polis grupları de ikinci bir kaza yaşanmaması için yolda tedbir aldı. Polis grupları araba şoförü Mazlum Çelik’i sözünü almak üzere polis merkezine götürdü. Kazaya karışan motosiklet ve araba, cazip sayesinde bulunduğu yerden kaldırıldı.

“BEN DE KAZA GEÇİRDİM, DURMAK LAZIM BU TÜRLÜ DURUMLARDA”

Yoldan geçerken kazayı görüp yardıma koşan motosiklet şoförü Hasan Demir, “Durumu pek âlâ görünmüyor arkadaşın, ambulans bekleniyor. Yoldan geçiyordum, görür görmez yardıma koştum. Bundan bir hafta evvel ben de kaza geçirdim, durmak lazım bu biçimde durumlarda. İlgilenmek lazım” dedi.

Polis grupları kaza ile ilgili inceleme başlattı.