Şampiyon okçu Eroğlu, olimpiyat madalyası istiyor!

Anje

Global Mod
Global Mod
Konya’da düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda para okçuluk ulusal kadrosunda kişisel ve mix kadro halinde 2 altın madalya kazanan Merve Işık Eroğlu, Paris 2024 Paralimpik Oyunları’nda birincilik maksadıyla güç depoluyor.

Para okçuluk ulusal grupta 9 yıldır uğraş eden 29 yaşındaki Eroğlu, temmuz ayında gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonası’nda ferdî olarak 3 bronz, karışık ve grup halinde ise 2 gümüş madalya kazandı.

Eroğlu, son olarak İslami Dayanışma Oyunları’nda kişiselde şampiyon olurken, karışık kadro olarak da altın madalya elde etti.

Tertibin akabinde Bolu’ya periyot Eroğlu, gelecek yıl düzenlenecek Avrupa ve dünya şampiyonalarında muvaffakiyetini sürdürmek, Paris 2024 Paralimpik Oyunları’nda da olimpiyat madalyası kazanmak için çalışmalarını sürdürüyor.

– “Ülkemi temsil etmek benim için fazlaca gurur vericiydi”

Merve Parıltı Eroğlu, AA muhabirine, yaklaşık 1 ay süren kamp ve yarış sürecini başarılı bir biçimde tamamladığını söylemiş oldu.

İslami Dayanışma Oyunları’nda aldığı madalyaları gururla taşıyacağını belirten Eroğlu, bundan daha sonraki en büyük maksadının ise 2024 yılında Paris’te düzenlenecek Paralimpik Oyunlarında da birebir başarıyı elde etmek olduğunu kaydetti.

Eroğlu, 30 Temmuz’da katıldığı İtalya’daki Avrupa Şampiyonası’nda kişisel ve karışık kadro olarak üçüncü olduğunu, bayan kadrosu olarak da ikinciliği elde ettiklerini aktararak, “Konya’da büyük bir tertipte ülkemi temsil etmek benim için hayli gurur vericiydi. Orada da kişiselde altın madalya aldım. Karışık ekipte da altın madalya aldık. Oradan gururla döndüm.” diye konuştu.

Bundan daha sonraki süreçte 2023 yılı için kota yarışlarına odaklandığını lisana getiren Eroğlu, “2023 yılında Dünya ve Avrupa şampiyonaları olacak. sonrasındasında kota telafi müsabakaları olacak. Amacım Dünya şampiyonası, orada kotayı alıp Paris’te ülkemi en düzgün biçimde temsil etmek. Gayem Konya’da İstiklal Marşını okutmaktı. Onu yaptım. Şu an en büyük amacım, Paris 2024 Paralimpik Oyunları’nda birinci olup orada da İstiklal Marşı’nı okutmak.” tabirlerini kullandı.

Eroğlu, İslami Dayanışma Oyunları elde ettiği muvaffakiyetten gurur duyduğunu vurgulayarak, “Katılmak farklı bir gururdu. En büyük gururu ise kürsüde İstiklal Marşı’nı okuturken yaşadım. Dönüp baktığımda ardımdaki herkes inancını, itimadını ve her şeyini bana yansıttı. Bu da benim için gurur vericiydi.” açıklamasında bulundu.