Okan Bayülgen’den Tamer Karadağlı yorumu

Irina

New member
Okan Bayülgen, Haber Global’de sunuculuğunu yaptığı ‘Uykusuzlar Kulübü’ isimli televizyon programında Tamer Karadağlı’nın 58. Antalya Altın Portakal Sinema Şenliği Ödül Töreni’ndeki hali niçiniyle başlayan tartışmalarla ilgili, “Tamer Karadağlı’nın davranışlarından yana değilim fakat aşikâr ki orada bir tertip sorunu var.” dedi.

Bayülgen, Mehmet Ali Erbil’in Ece Ronay tarafınca taciz savıyla suçlanmasıyla ilgili şunları söylemiş oldu:

“Mehmet Ali, birinci kere kibar, romantik bir bildiri attı, ya da asistanı attı. Mehmet Ali’nin başı ‘Seninle uyumak istiyorum’ dediği için belaya girdi. Benim kuşağımın bunu anlamasına imkan yok. Yaş alırken duygusallaştı herbiçimde dedim, lakin bu tam karşıt tesir yarattı.”

Kelamlarını, Erbil’in her insanın meskenine kabul ettiği bir şovmen olması ötürüsıyla dediğini tabir eden Bayülgen, “Beni de linç etmesinler, bunları söylemem de her şeyi onayladığım manasına gelmiyor” dedi.

“Saksı üzere durmak zorunda kalmış”

Okan Bayülgen, 58. Antalya Altın Portakal Sinema Şenliği Ödül Töreni’nde Tamer Karadağlı ile Nihal Yalçın içinde yaşanan olayla ilgili de şunları söylemiş oldu:

“Bugünlerde bu linç etme işi fazlaca tehlikeli. Onları tanıyan bizler yüzde yüz linç etmek yerine daha istikrarlı davranmayı ve anlamayı tercih ediyoruz. Tamer Karadağlı’nın davranışlarından yana değilim fakat aşikâr ki orada bir tertip sorunu var. Adam da saksı üzere durmak zorunda kalmış.”

TIKLAYIN | Okan Bayülgen: Uzaya gitmedik, her şey palavra; hepsini Sovyetler’i bitirmek için yaptılar

TIKLAYIN | Okan Bayülgen’den Mehmet Ali Erbil ve Tamer Karadağlı yorumu

TIKLAYIN | Tamer Karadağlı, Nihal Yalçın konuşurken mükafatını uzattı: “‘Artık sus’ mu diyorsunuz?”

Tamer Karadağlı’dan Nihal Yalçın açıklaması: Hanımefendi ‘Selahattin Demirtaş’a özgürlük’ yazmış

Ne olmuştu?

Nihal Yalçın’ın Antalya Altın Kelebek Ödül Töreni’nde ‘En Uygun Bayan Oyuncu’ mükafatını aldığı sırada Tamer Karadağlı’nın mimikleri dikkatleri çekmişti. Tamer Karadağlı, Yalçın’ın konuşması sırasında sık sık saatine baktı, garip garip yüz tabirleri yapmış; konuşmasının takım arkadaşlarına teşekkür ettiği kısmında ansızın mükafatı uzatmıştı.

Seyircilerin alkışladığı anlarda Yalçın, “Kim verdi mükafatı?” diye sormuş; ondan sonrasındasında ise Karadağlı’ya dönerek “Sus mu dediniz? Artık sus mu diyorsunuz?” tabirlerini kullanmıştı. Tamer Karadağlı ise meslektaşına “Ödülünüzle bir arada konuşun diye” cevabını vermişti. Hususla ilgili olarak toplumsal medya hesabından da paylaşım yapan Nihal Yalçın, “Lütfen Tamer’ in önüme geçmesine müsaade vermeyin! Bu gece benim gecem!” demişti.