OGM Ormanspor dönemi finalle taçlandırmak istiyor

Anje

Global Mod
Global Mod
Herbalife Nutrition Bayanlar Basketbol Harika Ligi’nde olağan dönemi 3. sırada bitirerek play-off’ta BOTAŞ’la eşleşen OGM Ormanspor’un başantrenörü Alper Durur, düş üzere bir dönem geçirdiklerini söylemiş oldu.

Dönemi Fenerbahçe Safiport ve ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nin akabinde 3. sırada tamamlayan başşehir grubunun deneyimli başantrenörü Alper Durur, ligin Türk oyuncuları içinden en çok sayı atan ismi Sevgi Uzun ve olağan dönemin en çok verimlilik puanına sahip olarak En Pahalı Oyuncu (MVP) olarak bitiren Teaira McCowan, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Başantrenör Alper Durur, Avrupa kupaları kazanma gayesiyle yola çıkan yüksek bütçeli Fenerbahçe Safiport ve ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nin akabinde dönemi tamamladıklarını anlatarak ,”Çok uzun, yorucu ve bir sürü memnunluk yaşadığımız, düş üzere bir olağan dönem geçirdik. Kendimizi ‘gönüllerin şampiyonu’ olarak görüyoruz. Oyuncularımla gurur duyuyorum. Bir eksik yabancıyla oynadık. Birden fazla ekibin 4, devşirmeyle 5 yabancıyla oynadığı bir ligde 3 kulvarda da başarılı olmak için çaba ettik. Tarihimizde birinci kez Türkiye Kupası’nda yarın final oynadık. Avrupa’da son 16 kadro içinde kaldık ve ligi de 3. bitirdik. 3 yabancıyla gayret ettiğimiz devirde sorumluluk alan Türk oyuncularımıza da epey teşekkür ediyorum.” sözlerini kullandı.

BOTAŞ’la oynayacakları çeyrek final serisini kıymetlendiren Durur, “Ev sahibi avantajı bu eşleşmede epeyce değerli. BOTAŞ’la bu yıl 3 maç yaptık ve hepsini kazandık. Çok kaliteli bir grupla oynayacağız. Uygun yabancıları ve geniş Türk rotasyonu var. Geçmiş maçları unutup bugüne bakmak lazım. Tanıdığımız bir grup. Onların silahlarını durdurup kendi yaptığımız yeterli şeyleri alana yansıtarak kazanmaya çalışacağız. Birinci maç hayli kıymetli, kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

– Sevgi Uzun: “Finali görmeyi hak ediyoruz”

OGM Ormanspor’un ulusal basketbolcusu Sevgi Uzun, epey keyifli bir dönem geçirdiklerini ve amaçlarının finale kadar gitmek olduğunu lisana getirdi.

Olağan dönemin Türk oyuncular ortasında sayı önderi, asist ikincisi ve top çalmada da üçüncüsü olan Sevgi, “Çok keyifli bir dönem geçirdik. Ferdi manada da epey verimli bir dönem geçirdim. Bilhassa başantrenörümüzün verdiği takviye fazlaca kıymetliydi. Play-off’ta BOTAŞ’la eşleştik. Onlarla maçlarımız olağan dönemde fazlaca çekişmeli geçti. Çok keyifli maçlar olacak bir daha. Bu dönem en azından yarı finali hatta finali görmeyi hak ediyoruz.” diye konuştu.

Beklentilerin üzerinde bir dönem yaşadıklarını da vurgulayan başarılı oyuncu, ” Çok âlâ bir ekip kimyası yakaladık. Genç bir kadro olmamızın gücünü alana yansıttık. bir daha bunu kullanacağız. Gönüllerin şampiyonuyuz, neler yapabileceğimizi gördük. Final oynamak imkansız değil. Olağan dönemi gerimizde bırakıp, play-off’larda da büyük işler başarmak istiyoruz.” biçiminde görüşlerini deklare etti.

– McCowan: “Takım arkadaşlarımın katkısıyla yeterli bir dönem geçirdim”

OGM Ormanspor’un ABD’li uzunu Teaira McCowan, olağan dönemdeki performanslarından hayli şad olduklarını anlattı.

Yakaladığı 20 sayı, 13.8 ribaund ve 29 verimlilik puanıyla tüm dikkatleri üzerine çeken 25 yaşındaki basketbolcu, şunları kaydetti:

“Çok âlâ bir dönem geçirdik ve istediğimiz her şeyi yaptık. Az şahısla oynadığımız için güç bir dönem oldu. Uygun bir iş çıkararak 3. bayağı play-off’a kaldık. İç alanda daha âlâ oynuyoruz. Koçumuz ne nazaranv verirsen en düzgününü yapmaya çalışıyoruz. Kadro arkadaşlarımın katkısıyla uygun bir dönem geçirdim. Onlara da epeyce teşekkür ediyorum.”