Özcan Deniz eski eşi Feyza Aktan’ı darp ettiği argümanıyla hâkim karşısına çıktı

Irina

New member
Müzikçi Özcan Deniz, eski eşi Feyza Aktan‘ı darp ettiği teziyle 1 yıl 6 aya kadar mahpus istemiyle yargılandığı davada hâkim karşısına çıktı. Deniz suçlamaları reddederek “Velayet davasında beni güç duruma sokmak için bunları yapmaktadır. Boşanma davasını ben açtım. Şiddet görmüş bir bayan olarak boşanma davası açmadı” dedi.

İstanbul 21. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuksuz sanık Özcan Deniz ile şikayetçi Feyza Aktan avukatlarıyla katıldı. Kimlik sorgusu yapılan Özcan Deniz lise mezunu olduğunu ve aylık 20 bin TL aylık geliri olduğunu belirtti. Savunması sorulan Özcan Deniz, “Şikayetçiye şiddet uyguladığıma dair tezleri reddediyorum. Boşanma sürecince olduğumuz için bu tezlerin öteki gayelere matuf olduğunu düşünüyorum. Şikayetçi ile ortamızda velayet davası vardır, velayet davasında beni sıkıntı duruma sokmak için bunları yapmaktadır. Bahsi geçen anlara dair, davacının da reddedemeyeceği, o bahsetmiş olduğu anlarda yanımızda olan şahitleri da dinletmek isterim. Suçlamaları reddediyorum ” dedi.

Basın yasağı talep ettiler

Özcan Deniz’in avukatları, müvekkilinin kamuoyuna mal olduğu nedeni öne sürülerek basın ve yayın yasağı talep etti. Feyza Aktan’ın avukatı da “Müvekkilim ve sanığın ortak küçük çocukları vardır ve kamuoyuna mal olmuş insanlardır. Çocuğun gelişimi göz önünde bulundurulduğunda, şikayetçi ve sanık hakkında yapılan haberlerin çocuğun gelişimi üzerinde olumsuz tesirleri olabileceği için kapalı duruşma ve basın yasağı verilmesini talep ederiz” dedi. Feyza Aktan da basın ve yayın yasağı istediğini belirtti. Mahkeme, basın yasağı ve kapalı duruşma yapılmasına gerek olmadığına karar vererek duruşmaya devam etti.

Özcan Deniz: Şiddet bakılırsan bayan boşanma davasını çabucak açar

Hâkim, Feyza Aktan’ın annesi ve ablasının şahit olarak tabirlerini okuyarak şahitlerin Almanya’da tatildeyken Özcan Deniz’in süratlice konuta gelip çocuğu aldığını ve Feyza Aktan’ı karşı çıkınca duvara vurup darp ettiğini söylemiş olduklerini belirterek bu tezleri Deniz’e sordu. Özcan Deniz de “Almanya’da kapıyı çalıp çocuğu alıp çıktığım hakikat. Çocuğu alıp odama geçtim. Şiddet durumu yoktur. Boşanma davasını ben açtım. Şiddet görmüş bir bayan olarak boşanma davası açmadı. Göcek’teki hadisede ise olay günü müşteki annesiyle tartıştığı için hatta kendisine tencere tava attı. Ben de annesini korudum, rastgele bir darp teşebbüsünde bulunmadım. Kuzey üç aylıkken bilmediğim bir adrese götürmesi üzerine ben de kendi bildiğimiz meskene götürmeye çalıştım. Evlilik boyunca hem benim birebir vakitte ailemin şahit olduğu şudur; müşteki sonlandığında kendisine ziyan veren birisidir. Bu darp raporları da kendisine ziyan vermesi kararıdur. Aleyhime suçlamaları reddediyorum” diye konuştu. Deniz’in avukatı, şikayetçinin savlarının velayet davasından daha sonra gerçekleştiğini, müvekkilinin beraatini talep etti.

Feyza Aktan: söylemiş olduğimiz her şey hakikat

Şikayetçi Feyza Aktan ise, “söylemiş olduğimiz, dilekçede yazdığımız her şey gerçek. Sarıyer’deki aksiyon 2017 yılının sonu yahut 2018’in başında gerçekleşti. O sırada evli değildim, hamileydim. Basında eski sevgilisiyle görüştüğüne dair bir haber gördükten daha sonra konutu terk ettim. daha sonra beni ikna etti, konuta gittim. Evdeyken tartışmalarımız devam etti. Tartışma sırasında boğazımdan tutup duvara yapıştırdı. O süreçte bedenimde rastgele iz bırakan bir darp olmadı, aileler de ortaya girdi ve kendisi de pişman olduğunu belirttiği için barışıp evlendik. Şayet bedenimdeki yaralar besbelli olsa dahi darp raporu almazdım zira çocuğuma karşı sorumluluklarım vardı” dedi.

Aktan, “Göcek’te küçük bir tartışma yaşadık. Yaz ayıydı ve doğum yapmıştım. Bebeğim 40 günlüktü. ‘Bavulları topla İstanbul’a döneceğiz’ dedi. Ben de İstanbul’a dönemeyeceğimi söylemiş oldum. Olayın büyüyeceğini düşündüğüm için ‘Antalya’ya kız kardeşlerimin yanına gideceğim’ dedim. O da ‘Sen benim karımsın yanımda benimle gelirsin’ diyerek darp etti. Beni itti ve yere düştüm, ondan sonrasındasında da ayağıyla vurdu. Bu süreçte de rapor almadım. Rapor almamamın niçini de çocuğuma karşı olan sorumluluğumdur bir daha. Haziran 2019’da Almanya’da darp olayı oldu. Olay günü çocuk sebebiyle ortamızda bir uyuşmazlık yaşanmıştı. sonrasındasında sanık odaya girerek çocuğu aldı ve beni kolumdan tutarak duvara vurdu. Çeşitli darplarda bulundu. O tarihte darp raporu almamamın sebebiyse birinci sefer gittiğim bir ülke ve yabancı lisan bilmiyor olmam. Türkiye’den aldığım darp raporuyla, sanığın ağabeyinden korktuğum ve sanığın da çocukla ilgili duygusal şantajları niçiniyle şikayette bulunmadım. O devirde yaşım küçüktü ve korktum. Mutabakatlı boşandığımız için de bu raporu davaya dahil etmedim” diye konuştu.

“İlla ki ceza alsın hedefim yok”

Sanık Özcan Deniz’in avukatının, “Korktuğunuz bir beşerle niye birlikte yaşıyorsunuz?” sorusu üzerine Feyza Aktan, “Darp olaylarından daha sonra ve pandemi sürecinde kendisiyle bir daha bir ortaya gelmemin sebebi çocuğumdur, çocuğumun gelişimi içindir. Sanıktan şikayetçiyim. Vaktinde şikâyette bulunmadığım için çamur atıyor üzere yaftalandım. İlla ki ceza alsın gayem yok ama bu durumda bana yapılanlarla ilgili vaktinde sustum. Artık gerekenin yapılmasını istiyorum” diye yanıt verdi.

Şahit dinlenecek

Mahkeme, darp raporu alınan hastaneye müzekkere yazılarak, raporların istenmesine karar verdi. Tarafların bir daha sonraki celse şahitlerini hazırlamasına hükmeden mahkeme, duruşmayı erteledi.

Deniz: Vakti geldiğinde söyleyeyim

Duruşma çıkışında Feyza Aktan, basın mensuplarının sorularını cevapsız bırakırken, Özcan Deniz, “Zamanı geldiğinde söyleyeyim çocuklar. Artık ne söylesem boş. Dava süreci devam ediyor çünkü” diye karşılık verdi.

İddianame

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Feyza Aktan’ın şikayet dilekçesi sunduğu, dilekçesinde eski eşi Özcan Deniz’in 3 yıl evvel Sarıyer’deki meskenlerinde kendisine tokat attığını, yara bere izinin kalmadığını, bu biçimde pişman olduğunu söyleyen Deniz’den şikayetçi olmadığını söylemiş olduği açıklandı. Özcan Deniz’in 2018 yılında Göcek’te de kendisini dövdüğünü, bu biçimde da şikayetçi olmadığını belirten Feyza Aktan, üçüncü dövme hadisesinin ise Almanya’da meydana geldiğini öne sürdüğü anlatıldı. İddianamede, Özcan Deniz’in “Yaralama” kabahatinden 6 aydan 1 yıl 6 aya kadar mahpus istemiyle cezalandırılması talep edildi.