Nurettin Ovat ve Urguya Us, Çankırı için yumruk atacak

Anje

Global Mod
Global Mod
Ulusal boksörler Nurettin Ovat ve Urguya Us, Çankırı’da faaliyet gösteren Çınar Kültür, Sıhhat, Gençlik ve Spor Kulübüne transfer oldu.

Çınar Kültür, Sıhhat, Gençlik ve Spor Kulübü Lideri Melek Çınar, sportmenlerin tanıtımı hedefiyle kentteki bir otelde düzenlenen basın toplantısında, kulübü, Çankırı’nın spor anlayışının değişmesi istikametinde atılımlar yapmak için kurduklarını söylemiş oldu.

Kulüplerinde çocuklara eğitim verilmesi gayesiyle geliştirilen projenin 4 yıldır sürdüğünü belirten Çınar, “Basketbolu, voleybolu, yüzmeyi, boksu, cimnastiği, atletizmi çocuklar oyun oynayarak öğreniyor. Performans testleri ve yeteneklerine nazaran çocuklarımızı spora yönlendirme çalışması yapacağız.” diye konuştu.

Kulüpte 130 lisanslı sportmen bulunduğuna işaret eden Çınar, “Kulübün ülke çapına yayılması ve tanıtılması emeliyle sportmen kardeşlerimizle görüş alışverişinde bulunduk. Çınar Spor Kulübüne gelmelerini istedik. Nurettin Onat ve Urguya Us, büyük kulüpler bünyesinde Avrupa ve dünya dereceli atletler. Ümit ediyoruz olimpiyatlarda hem Çankırı’yı hem ülkemizi temsil edecekler.” tabirlerini kullandı.

Ulusal boksör Nurettin Onat, 17 yıldır boksun ortasında bulunduğunu, 10 yıl Fenerbahçe’de, 5 yıl da Beşiktaş’ta boks yaptığını anlattı.

Son 2 yıldır ferdi olarak çalıştığını aktaran Nurettin Onat, “Hocamızın takviyeleriyle amaçlarımıza ulaşmak istiyoruz. Geçmişte başarılarımız var fakat artık onlar geride kaldı. Yenilerini Çankırı ismine, ülkemiz ismine kazanmak istiyoruz. Yakın vakitte Avrupa Şampiyonası kampına katılacağım, seçmeleri de kazanırsak Ermenistan’da yapılacak Avrupa Şampiyonası’na, çabucak sonrasında Cezayir’de yapılacak Akdeniz Oyunları’na, 2023’te Dünya Şampiyonası’na, sonrasındasında 2024 Paris Olimpiyatları’na katılmayı hedefliyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Urguya Us da ulusal kadro kampı için Çankırı’ya hayli geldiğini lisana getirerek, “Hedefim 2024 Paris Olimpiyatları’nda Çankırı’ya madalya getirmek. Fenerbahçe, Bursaspor üzere büyük kulüplerde de boks yaptım lakin istiyorum ki küçük bir kentin büyük bir atleti olayım. Buradaki atletlere örnek olayım.” diye konuştu.