Muşlu atlet Ceren Kılıç 5 yıla 60 madalya sığdırdı

Anje

Global Mod
Global Mod
Muş’ta 5 yıl evvel başladığı atletizmde biroldukca ulusal ve memleketler arası yarışa katılan ulusal atlet Ceren Kılıç, bu yarışlardan 60 madalya kazanarak kıymetli bir muvaffakiyete imza attı.

Malazgirt ilçesinde antrenörünün, ailesini ikna ederek spora kazandırdığı 16 yaşındaki Ceren Kılıç, azmi yardımıyla elde ettiği başarılarla hem ailesinin dayanağını kazandı birebir vakitte akranlarına örnek oldu.

Elde ettiği derecelerle ulusal gruba yükselen Ceren, Kütahya ve Bursa’da düzenlenen 18 Yaş Altı Türkiye şampiyonlarında, 2 bin metre engelli koşu kategorisinde birinciliği elde etti.

Bu sayede 28 Temmuz’da Slovakya’da yapılan “2022 Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Şenliği’ne katılan Ceren, birebir kategoride üçüncü olarak 60. madalyasını kazandı.

Fenerbahçe Spor Kulübü sportmeni da olan Ceren, Bursa’da bu ay yapılacak Kulüpler Harika Ligi’nde başarılı olmak için antrenörü Çetin Karataş nezaretinde ilçe stadyumunda her gün 25 kilometre koşuyor.

Beş yılda 60 madalya kazanan genç atlet, katılmayı hedeflediği olimpiyatlardan da madalyayla dönerek muvaffakiyetlerini taçlandırmayı hedefliyor.

“Antrenmanlarımı aksatmıyorum”

Ceren Kılıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, antrenörü eşliğinde her gün idman yaparak yarışlara hazırlandığını söylemiş oldu.

Spora başladığı günden bu yana biroldukca tertipte yer aldığını anlatan Ceren, “Slovakya’da Avrupa üçüncüsü oldum. Ülkemi ve Malazgirt’i temsil etmek bana büyük bir gurur kaynağı oldu. Artık de ağustos ayında Bursa’da düzenlenecek Kulüpler Üstün Ligi yarışına hazırlanıyorum.” dedi.

İdmanlarını aksatmadığını belirten Ceren, “Günde yaklaşık 25 kilometre koşuyorum. İlçemize tartan pist yapılacakmış. İnşallah en kısa müddette yapılır. İdman yaparken çok zorlanıyoruz. Gayem olimpiyatlara katılarak ülkemi en uygun biçimde temsil etmek. Bu müsabakalara gitmemizi sağlayan Sayın Kaymakamı’mız ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürü’müze teşekkür ediyorum.” sözlerini kullandı.

Ailesinin ve antrenörünün kendisine takviye verdiğini vurgulayan Ceren, “Yanımda olduklarını göstererek bana güç verdiler. Onlara teşekkür ediyorum. Slovakya’da 60. madalyamı kazandım. Çok memnunum. İnşallah devamı gelecek.” değerlendirmesinde bulundu.

Ömer Özbey: “Ceren epeyce azimli ve başarılı bir sporcu”

Malazgirt Gençlik ve Spor Müdürü Ömer Özbey ise ilçedeki atletlerin kıymetli başarılara imza attığını, Ceren’in de bunlardan biri olduğunu aktardı.

İlçedeki başarılı atletleri yakından takip ettiklerini ve gereken takviyesi verdiklerini vurgulayan Özbey, “Ceren Kılıç, çocuklarımız için fazlaca hoş bir örnek oldu. Başarısıyla ilçemizde atletizme olan ilgiyi artırdı. Atletlerimiz artık kendilerine daha yüksek amaçlar belirliyorlar. Biz de genç kızımıza sahip çıkıyoruz. Ceren kızımızın müsabakasını televizyondan canlı izledik ve başarısına daima birlikte tanıklık ettik. Kimi anlarda duygusallaştık. İlçemizden büyük bir muvaffakiyet çıktı. Ceren epey azimli ve başarılı bir atlet. Biz de her vakit yanında olacağız.” diye konuştu.