Motosiklet hırsızı kendini bu biçimde savundu: ‘Pizzacı olmak istedim’

DrEMEL

Global Mod
Global Mod
Olay, geçen pazartesi günü saat 08.30 sıralarında Sarıyer İstinye’de meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran olaydan bir gün evvel akşam saatlerinde yaklaşık 50 bin lira kıymetinde olan 39 AAK 709 plakalı motosikleti kullanılan Mert D. sipariş dağıtımı yaptı. Mert D. akabinde firma önüne park ettiği motosikletin üzerinde kontak anahtarını unuttu.

BEKLEDİ daha sonra MOTOSİKLETİ ÇALDI

Mert D. akabinde konutuna giderken, sonraki gün sabah saatlerinde cadde üzerinde yürüyen bir şahıs, motosikletin üstünde kontak anahtarı olduğunu fark etti. bir süre kaldırımda ileriye ve geriye yürüyen şahıs, uzaktan takip ettiği motosiklete kimsenin gelmediğini görür görmez harekete geçti. Şahıs akabinde yanına geldiği motosiklete binerek saniyeler içerisinde çaldı. Hırsızlık anları ise kameralara saniye saniye yansıdı.

Olayın akabinde sabah saatlerinde firmaya gelen işyeri çalışanları motosikletin yerinde olmadığını gördü. Firma amiri Bayram C.’yi arayan çalışanlar, motosikletin yerinde olmadığını bildirdi. Bunun üzerine Bayram V.’nin ulaştığı Mert D., motosikleti firmanın önüne park ettiğini ve kontak anahtarını da üstünde unuttuğunu söylemiş oldu. Motosikletin çalındığını düşünen Bayram C., emniyete giderek şikayette bulundu. Şikayetin akabinde çalışma başlatan Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü İstinye Şehit Muhsin Bodur Polis Merkezi Amirliği takımları, güvenlik kamera imgelerini incelemeye aldı.

Yapılan çalışmalarda motosikletin çalındığını belirleyen polis takımları, hırsızın ise emniyette çeşitli hatalardan 10 adet kaydı bulunan ve ertelenmiş mahpus cezası bulunan Ersin A. (35) olduğunu tespit etti. Devam eden çalışmalarda polis, Ersin A.’nın çaldığı motosikleti semtteki bir sokakta terk edilmiş biçimde buldu. Şahsın adresini de belirleyen İstinye Polis Merkezi Amirliği grupları, Ersin A.’yı yakaladı.

“PİZZACI OLMAK İSTİYORDUM, GEZMEK İÇİN ÇALDIM”

Gözaltına alınarak emniyete gdolayılen Ersin A. tabirinde, “pizzacı olmak istedim, gezmek için çaldım” dediği öğrenildi. Emniyette süreçleri tamamlanarak adliyeye sevk edilen Ersin A., çıkarıldığı mahkemece “motosiklet hırsızlığı” hatasından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Motosikletin ise firmaya teslim edildiği öğrenildi.