Misli.com Türkiye Basketbol Ligi’nde fikstür çekildi

Anje

Global Mod
Global Mod
Misli.com Türkiye Basketbol Ligi’nde 2022-2023 dönemi kura çekimi yapıldı. Sinan Fazilet Spor Salonu’ndaki tertibe Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Lider Vekili Ömer Onan, TBF idare şurası üyeleri ve ligde uğraş edecek takımların temsilcileri katıldı.

Burada açıklamada bulunan TBF Erkek Ligleri Müdürü Erkan Hacıoğlu, şunları kaydetti:

“Geçtiğimiz dönem ligimizde başarılı ve centilmence uğraş eden tüm ekiplerimizi tebrik ediyorum. Ligimize yeni katılan Fenerbahçe Koleji ve Çağdaş Bodrum Spor’a ‘Hoş geldiniz.’ diyor, göstermiş oldukları başarılı performansı devam ettirerek ligimize renk katacaklarına inanıyorum. Türkiye Basketbol Federasyonu olarak Kulüp Mali Kontrol ve Lisans Talimatı’na ehemmiyet veriyoruz. Basketbol Muhteşem Ligi’nde üçüncü yılına girmiş olduğumuz bu uygulamayı Misli.com Türkiye Basketbol Ligi’nde de bu sene başarılı bir biçimde uygulamaya başladık. Bu talimatın başarılı bir biçimde uygulanması konusunda göstermiş olduğunuz hassasiyetten dolayı ayrıyeten teşekkür ediyorum.”

Misli.com Türkiye Basketbol Ligi’nde 2022-2023 dönemi Federasyon Kupası’yla birlikte 23-30 Eylül tarihlerinde başlayacak. Ligde birinci karşılaşma 7 Ekim Cuma günü gerçekleştirilecek ve 1 Mayıs 2023 tarihinde olağan dönem sona erecek.

Ligde birinci hafta eşleşmeleri şöyleki:

Gölbaşı Belediyesi TED Ankara Kolejliler-Ankaragücü Mamak Belediyesi

Fenerbahçe Koleji DS Energy-Semt77 Yalovaspor

Bornova Belediyesi Karşıyaka-Depomaxx Haremspor

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor-Mersin Büyükşehir Belediyesi

Akran Gemlik Basketbol-Final Spor

Çağdaş Bodrumspor-Samsunspor

OGM Ormanspor-Balıkesir Büyükşehir Belediyespor

Antalya Güneşi- Sigortam.net

ERKEKLER FEDERASYON KUPASI

Kura çekiminde Erkekler Federasyon Kupası eşleşmeleri de belirlendi.

Kümelere nazaran eşleşmeler şöyle oluştu:

A Kümesi:

Antalya Güneşi, Samsunspor, OGM Ormanspor, Çağdaş Bodrumspor.

B Kümesi:

Gölbaşı Belediyesi TED Ankara Kolejliler, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, Bornova Belediyesi Karşıyaka, Sigortam.net.

C Kümesi:

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Final Spor, Ankaragücü Mamak Belediyesi, Akran Gemlik Basketbol.

D Kümesi:

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor, Semt77 Yalovaspor, Fenerbahçe Koleji DS Energy, Depomaxx Haremspor.