Millet Kütüphanesi’nde Apple Yetkili Eğitim Merkezi açılacak

Ideast

New member
Yetkin uygulama geliştirici ekosistemi oluşturacak ve dijital ihracata katkı sağlayacak AATCE’de, kodlamaya ilgi duyan gençlere “Swift” kodlama eğitimleri verilecek.

Ücretsiz eğitim verilecek

Gençlerin eğitim sonunda sertifika imtihanlarına girebilmesi için gerekli olan eğitim gereksinimleri fiyatsız sağlanacak.

Toplam 120 saat olarak tasarlanan eğitimlerin, öğrencilerin iştirakine uygun olacak biçimde cumartesi 13.00-18.00, pazar da 09.00-14.00 saatlerinde, haftada 10 saat olmak üzere toplam 12 hafta sürmesi planlanıyor.

Kurslar 21 Aralık’ta başlıyor

Açılış haftası dersinin 21 Aralık’ta başlayacağı eğitimlere müracaatlar, e-Devlet Kapısı üzerinden sunulan “Millet Kütüphanesi Aktiflik ve Eğitim Başvurusu” hizmeti ile yapılabilecek.

Başvuruda bulunanlarda, 16 yaş üstü olmak, İngilizce bilmek, kodlama bilgisine sahip olmak ve tercihen “Swift” bilmek koşulları aranıyor.

Yaş sonu ve yüksekokulda okuyor ya da mezun olmuş olma kuralıyla, atölye öğrencilerinin beklentilerinin ve düzeylerinin benzeri olması, öğrenciler ortasında akran tahsilinin faal bir biçimde desteklenmesi amaçlanıyor. Bu doğrultuda belirlenen 16-29 yaş aralığına istinaden, atölye tarihi baz alınarak 17 yaşına girmiş yahut 30 yaşından gün almamış yaş kümeleri atölyedeki eğitimlere katılabilecek.

Etkinlikten, her eğitim devrinde 12 öğrenci yararlanabilecek. Eğitim periyodu başında iştirakçilere uygulama imtihanı yapılacak. Kodlama hünerlerinde yetersizlik görülen adaylar yerine yedek listeden diğer iştirakçiler eğitime dahil edilecek.

Başvurular 20 Aralık’a kadar yapılabilecek

Bu kapsamda eğitimlere fazlaca kıymet verdiklerini belirten Koç, “Milletin meskeni Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Apple Yetkili Eğitim Merkezi açılıyor. 21 Aralık’ta başlayacak Swift Kodlama Eğitimleri için kayıtlar başladı. Müracaat kurallarını sağlayan tüm vatandaşlarımız e-Devlet Kapısı üzerinden 20 Aralık’a kadar müracaat yapabilirler.” sözlerini kullandı.