Meydanın ortasında ‘açım’ diyerek kendini kesti

DrEMEL

Global Mod
Global Mod
Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda meskeninde yiyecek ekmeği olmadığını haykıran bir şahıs, “Türkiye’de açız aç! Suriyelilerin karnını doyur lakin biz açız. Benim konutumda tüpüm yok, karnımı doyuracak yiyecek ekmeğim yok. Lakin milletimiz Suriyelilere yardım etsin. Çoluğum çocuk aç” isyanında bulundu.

Elindeki kesici aletle bedeninin çeşitli bölgelerine kesikler atan vatandaşı polis grupları uzun mühlet ikna etmeye çalıştı. Polisin ağır uğraşının akabinde ikna edilen şahıs, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

“ÜLKEYİ GETİRDİĞİNİZ DURUM ORTADA”

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, yaşanan olayla ilgili toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Kayseri’de bir vatandaş, ‘Suriyelilerin karnı tok, biz açız aç!’ diye kendini kesiyor. Ülkeyi getirdiğiniz durum ortada” dedi.

Kayseri’de bir vatandaş,
“Suriyelilerin karnı tok, biz açız aç!”
diye kendini kesiyor.

Ülkeyi getirdiğiniz durum ortada…#AzKaldı pic.twitter.com/tpsqCOOlPv

— Dursun ATAŞ (@DursunATAS38) August 26, 2022

“DUYUN BU FERYATLARI”

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Kayseri Vilayet Lideri Ümit Solak Özer ise, “Burası Kayseri Meydanı. Ey AKP vatandaşı düşürdüğün hale bak. Vatandaş ‘çoluğum çocuğum perişan, kaç gündür açım’ diyor, yaşadıklarına isyan ediyor. ‘Suriyeliler tok, ben açım’ diyor. Yazıklar olsun. Duyun bu feryatları. Görün bu gerçekleri. Bu iktidar ülkeyi, vatandaşı yokluğa, yoksulluğa yasaklara hapsediyor. Artık yeter” tabirlerini kullandı.