Mansur Yavaş ‘parsel parsel’ diyerek anlatmıştı: Gökçek maksat alıp tehditler savurdu

DrEMEL

Global Mod
Global Mod
Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, dün ABB Meclisi’nde 2021 yılına ilişkin faaliyet raporunu sundu.

Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaparken vazifeden alınan Melih Gökçek’in periyoduna ilişkin bilgiler verirken, “Proje dendiği vakit, eski periyoda ilişkin 25 yıl ile 3 yılı kıyaslıyorsunuz, 25 yıllık belediyecilik gerisinden Ankara halkına çıkıp sorduğunuz vakit Gökçek periyodunun yapıtlarından aklınızda ne kaldı deseniz, bir numaralı AnkaPark, ikincisi de bu arkadaşlar… Parsel parsel… İki kitap dolusu Ankara halkından kimleri güçlü ettiğinin hikayesi var. Bunlar mahkemeye de ispat hakkı sunulacak diye verilemiyor. Hepinize iyi akşamlar diliyorum, final budur” tabirlerini kullanmıştı.

TEHDİTLER SAVURDU

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Melih Gökçek
, toplumsal medya hesabından Yavaş’ı gaye alarak tehdit etti. Gökçek, “Bu kitapları senin organize ettiğini biliyordum… Dün Meclis’te bu hareketinle bunu tescil ettin… Sana bu söylemiş olduklerini yedirmeyen Melih Gökçek namerttir… İnşaallah önümüzdeki haftadan itibaren uyku sana haram olacak. Neler anlatacağım neler…” dedi.

BU KİTAPLARI SENİN ORGANİZE ETTİĞİNİ BİLİYORDUM…
DÜN MECLİSDE BU HAREKETİNLE BUNU TESCİL ETTİN…

SANA BU SÖYLEDİKLERİNİ YEDİRMEYEN MELİH GÖKÇEK NAMERTTİR…

İNŞAALLAH ÖNÜMÜZDEKİ HAFTADAN İTİBAREN UYKU SANA HARAM OLACAK.

NELER ANLATACAĞIM NELER… pic.twitter.com/8178tPA85s

— İbrahim Melih Gökçek (@06melihgokcek) April 16, 2022