Levent Göktaş’tan birinci ileti: Gerçekler er geç gün yüzüne çıkacaktır

ahmetbeyler

Active member
Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastı soruşturması kapsamında hakkında kırmızı bülten çıkarılan ve kaçtığı Bulgaristan’da çıkarıldığı mahkeme tarafınca Türkiye’ye iade sonucu verilen Mustafa Levent Göktaş, evvelki gün İstanbul Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü’ne getirildi.

Sağlık denetiminden geçirilen Göktaş, SEGBİS aracılığıyla Ankara 4.Ağır Ceza Mahkemesi’nde tabir verdi. Hakkında çıkan tutuklama sonucu yüzüne okunan Levent Göktaş, sabah saat 04.30 sıralarında Marmara (Silivri) Cezaevi’ne gönderildi.

‘Gerçekler er geç gün yüzüne çıkacaktır’

Göktaş’ın Avukatı Hüseyin Ersöz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda müvekkili ile görüştüğünü belirterek Göktaş’ın bildirisini iletti.

Levent Göktaş’ın avukatı aracılığıyla yaptığı birinci açıklamada şu tabirler yer aldı:

“Ben, Ergenekon Davası’nda 5 yıl 3 ay tutuklu kalmış ve daha sonrasında beraat etmiş olan; bu süreç sebebiyle ailem ile birlikte büyük sorun ve dertlere göğüs germek durumunda bırakılmış biriyim.

Merhum Necip Hablemitoğlu ile ilgili bana yöneltilen suçlamaların temelsiz ve dayanaksız olduğunu bir sefer daha söz ediyorum. Tıpkı Ergenekon kumpasında olduğu üzere gerçekler er ya da geç gün yüzüne çıkacaktır.

niçin yurt dışına çıktığım konusundaki tenkitlere vereceğim karşılık ise; 5 yıl 3 ay düzmece kanıtlar ve uydurma bir örgüt savıyla cezaevinde kalan şahsımla empati yapmaları olacaktır. Bundan daha sonraki süreçte hakkımdaki haksız ve hukuka karşıt argümanlara duruşmalarda gerekli karşılığı vereceğim. Şunun bilinmesini istiyorum ki bana inanları ve sevenlerimi bugüne kadar hiç mahcup etmedim. Bundan daha sonra da asla haksız çıkartmayacağım.”

Müvekkilim Mustafa Levent Göktaş’la Marmara Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda bugün bir görüş gerçekleştirdim. Hakkındaki haksız hukuki süreci yakından takip edenlere mesajı, “gerçeklerin er yada geç günyüzüne çıkacağı” oldu. #AdilYargılanmaHakkı #HukukGüvenliği
👇
pic.twitter.com/31AvcwfUR8

— Hüseyin Ersöz (@ersozhuseyin) December 18, 2022

Ne olmuştu?

Emekli albay Levent Göktaş, Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu’nun 2002 yılında Ankara’daki konutunun önünde uğradığı suikast kararı hayatını yitirmesine ait soruşturma kapsamında hakkında gözaltı sonucu çıkarılması üzerine firar etmişti.

Göktaş, Bulgaristan’da yakalanarak tutuklanmıştı. Bulgaristan Haskova Mahkemesi, Türkiye’nin Levent Göktaş için yaptığı iade talebini reddetmiş, fakat bu karara yapılan itiraz kabul edilmiş ve Göktaş’ın Türkiye’ye iadesine karar verilmişti.