Kabine bugün toplanıyor: Masada hangi başlıklar var?

DrEMEL

Global Mod
Global Mod
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün Beştepe’de Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. görüşmede, Erdoğan’ın detaylarını duyuracağı toplumsal konut projesi ve enflasyon üzere sorunlar ele alınacak.

Hürriyet’in haberine nazaran; projenin son detaylarını, ilgili bakanlar kabinede paylaşacak. Kabinede ayrıyeten kredi kartı ve fatura borcu icraya düşenlerin borcunun silinmesi sonucu daha sonrası atılacak yeni adımlar ele alınacak. Yüksek enflasyonla çabada uygulanacak yeni kararlar da görüşülecek. Ayrıyeten Tarım Kredi marketlerde yapılan indirimlerin piyasaya tesiri, zincir marketlerdeki kontroller ve atılabilecek yeni adımlar değerlendirilecek

Sözleşmelilerin takıma geçirilmesi ve memurlara ödenecek Promosyon konusu da kabinede pahalandırılacak. Banka promosyonlarının güncellenmesi ve merkezi düzenlemeler de görüşmedeki başlıklar içinde olacak.

12 Eylül’de başlayacak eğitim öğretim yılı hazırlıkları ile öğretmenlere ödenecek öğretim yılı hazırlık ödeneği konusu da konuşulacak.

Erdoğan’ın bu hafta başlayacak üç günlük Bosna Hersek, Sırbistan ve Hırvatistan tipinin yanı sıra Özbekistan’daki Şanghay İşbirliği Örgütü Tepesi ve BM Genel Konseyi toplantıları da ele alınacak. Alınan kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millete Sesleniş konuşmasıyla duyuracak.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılan iki hafta evvelki kabine toplantısı yaklaşık 2 saat 45 dakika sürmüş, Erdoğan vatandaşlara “dövizleri TL’ye çevirin” daveti yapmıştı.