Jose Mourinho’dan, Trabzonspor’a övgü!

Bushra

New member
UEFA Konferans Ligi’nde Trabzonspor ile karşılaşacak Roma’da teknik yönetici Jose Mourinho, maç öncesinde değerlendirmelerde bulundu.

Portekizli teknik adam Mourinho, her iki kadrosunda kuvvetli olacağını ve müsabakanın güç geçeceğini tabir etti.

“Her iki grupta üst seviye takım”

Mourinho “Konferans Ligi maçı olduğunu evvela düşünmüyorum. Herkes Konferans Ligi başladığında top grupların olmayacağını düşünüyordu, ancak bu Şampiyonlar Ligi maçı havasında olacak bir müsabaka. Maalesef iki gruptan biri tipi geçemeyecek gelecek hafta. Her iki kadroda üst seviye ekip hakikaten de.” sözlerini kullandı.

Müsabakada grupta değişiklik yapıp yapmayacağı sorusuna ise başarılı teknik adam şu karşılığı verdi:

“Doğru, onlar için tehlikeli gözükebilir ama profilleri değişik. Gençler de. Oynayabilirler de. Eldor Shomurodov’u aldığımız da mutluluğumu saklayamam. Dzeko gidince korkma değil de kaygı oldu. Ancak Abraham’ı aldığımızda da bu beni rahatlattı. Abraham da biroldukça şey kazandı. Ligi ve Şampiyonlar Ligi’ni kazandı. Potansiyeli olan bir oyuncu. Her ikisi de o denli. Tahminen büyük forvetlerle karşılaştırdığımız vakit deneyimleri olmayabilir lakin potansiyelleri olan golcüler.”

“Chris, yüksek ihtimalle pazar günkü maçta da oynayamayacak”

“Chris Smalling sakatlandı, ufak bir sakatlık geçirdi. O epey çalıştı, ona güveniyorum. Küçük bir ağrı oldu. Genel manada fazlaca çalışıyoruz. Art planda görülmeyen çalışmalar da var. Sıhhat grubumuz bu çeşit sakatlıkları engellemek için çalışıyor. Ibanez ve Mancini de oynayabilir. Onlara da güveniyoruz. Chris ne yazık ki yüksek ihtimalle pazar günkü maçta da oynayamayacak. Ona güveniyoruz. İleri ki müsabakalar da onu oynatacağız.”

“Roma yeni kadro olmaya başladı”

“Kolay olmadı. Yeni şeyler görüyoruz burada. Roma yeni ekip olmaya başladı. Gözlemlediğim şey çalışma isteği oldu. Herkes hakikaten epey çalışıyor. Bu oyunculara olumlu manada yansıyor. Yarın maçtan daha sonra meskene dönmeyeceğiz birlikte kamp yapacağız. Fedakarlık yapmak lazım, herkes yapıyor bunu. Profesyonel bir ortam yaratmaya çalışıyor. Bu ortamı yaratmak için de kazanmamız lazım. Kazanmadan hiç bir şey elde edemiyorsunuz.”