Hikmet Taşdemir: Yeşilçam oyuncularına ve direktörlerine hürmet yok

Ideast

New member
Korkusuz Korkak sinemasında Gaddar Kerim, Umudumuz Şaban da Mardinli Arif’i ve Tatar Ramazan da Cıbıl Halil karakterleriyle hafızalara kazınan Hikmet Taşdemir, son olarak Art Sokaklar isimli dizide rol aldıktan daha sonra, oyunculuğu bıraktı. 50 yıldır Silivri’de yaşayan Taşdemir, oyunculuk yapmak istemediğini belirtti. Taşdemir, sinema kesiminde artık hürmet görmediklerini söylemiş oldu.

Yeşilçam oyuncularına vefasızlık yapıldığını söyleyen Taşdemir, “Günümüz sinema dalında hürmet da yok. Bizim üzere oyunculara da efsane direktörlere de hürmet gösterilmiyor. Çok değerli direktörlerimiz, Arif Memduh Ün, Natuk Baytan, Osman Fahir Seden, Kartal Tibet, Remzi Jöntürk. Bu isimleri anmadan geçersem fazlaca ayıp olur, Allah rahmet eylesin” dedi.

“Bizler olmasak…”

Sinemada berbat adam karakterlerinin başrol oyuncularını öne çıkardığını söyleyen Taşdemir “Bizler olmasak siz kimsiniz ne olurdunuz. Yumruğu yiyen ben, hiç bahsedilmeyen ben. Birgün Erol Taş’dan Hayati Hamzaoğlu’ndan, Kazım Kartal’dan hiç bahsedildi mi? Hangi kanalda bunların mevt yıl dönümlerinde bahsettiler” dedi.

Cüneyt Arkın’a kırgın

Uzun yıllar birebir setleri paylaştığı Cüneyt Arkın’a kırgın olduğunu söyleyen Taşdemir, bir gazeteci arkadaşıyla röportaj yapmasını rica ettiğini, bu isteğini geri çevirdiği için fazlaca üzüldüğünü anlattı. Arkın’ın kitabını bu niçinle okumadığını söyleyen Taşdemir, “Güya beni hayli severdi. Ricamı kırmaması gerekirdi” dedi.