Halis Özgür’den Bergen’in sinema sinemasının çekilmesine reaksiyon: Müsaadem olmadan kimse çekemez!

Irina

New member
Müzikçi Bergen’e evvel kezzap atıp yüzünü yakan, akabinde da hayatına son veren Halis Hür, yapımcılığını Mine Şengöz’ün yaptığı sinema sinemasının çekilmesine itiraz etti. Müsaadesi olmadan bu sinemanın çekilmeyeceğini söyleyen Hür, yalnızca Ayça Öztorun’a müsaade verdiğini söylemiş oldu.

Halis Hür, “Bergen” sinemasının gündeme gelmesiyle birlikte sinemanın senaryo ve belgesel kitabının muharriri Ayça Öztorun’a magazinkolik sitesi için konuştu. “Bergen” sinemasını çekmeye hazırlanan üretimci Mine Şengöz’e seslenen Özgür, “Bu sineması çekmek için kime sorup kimden müsaade aldılar? Benim müsaadem olmadan kimse bu sineması çekemez” dedi. Hayat kıssasını yalnızca Ayça Öztorun’a anlatan Özgür, sineması de onun çekmesine müsaade verdiğini belirtti. Hürriyet’te yer alan habere nazaran, Ayça Öztorun da Bergen sineması için şu sıralar direktörlerle görüşme etabında.

“Yalan yanlış bilgilerle ve ajitasyonla süsleyeceğiniz sinemadan vazgeçin”

Halis Hür geçmişte yaşanılan olayların bedelini yalnızca Bergen ve kendisinin ödemediğini, ailelerin de ösöylemiş olduğini, bundan daha sonra bu ağır bedelin çocuklarının sırtına yüklenmesine müsaade etmeyeceğini söylemiş oldu:

“Bu vakte kadar evliliğim ve nahoş kararınun sebebini kimselerle konuşmadım. Karşılıklı acılar çektik. Kimse bilmez konutun ortasında neler yaşandığını. Bu niçinle sinemacılara sesleniyorum; palavra yanlış bilgilerle ve ajitasyonla süsleyeceğiniz sinemadan vazgeçin. Siz kimden icazet aldınız? Merhum Belgin, Bergen olmadan evvelden neredeydiniz? Bergen’in ve benim yaşadığım sancılı münasebete bu sineması çekmek isteyen Mine Şengöz şahit mi olmuş? Ben mahkemede hâkim ve savcı tarafınca sorgulandım ve cezamı çektim. Bu niçinle kimse beni sorgulayamaz. Başınıza nazaran yazdığınız sinemayla toplum nezdinde kimseyi alaşağı edemeyeceksiniz.”