“Firmalarımız zoru başarıyor…”

Anje

Global Mod
Global Mod
BURSA (DÜNYA) – İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) ‘Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ 2020 Araştırması’nın sonuçlarını pahalandıran Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Genel Lideri Nilüfer Çevikel, “Riskleri âlâ yöneterek ülke iktisadının kalkınmasına büyük katkılar sağlayan firmalarımız, gurur kaynağımız olmuştur” dedi. Şiddetli iç ve dış piyasa kaideleri niçiniyle firmaların faaliyet kârlarından fedakârlık yaparak üretim ve ihracat döngüsünü desteklediğini kaydeden Nilüfer Çevikel, “İstanbul Sanayi Odası’nın Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde yer alan TÜGİAD üyesi firmalarımız, bizim için gurur kaynağı olmuştur. Lakin ekonomik gelişimin, endüstrinin iktisat ortasındaki tartısını artırmaktan geçtiğine inanıyoruz. Ülke genelinde olduğu üzere TÜGİAD üyesi firmalarımız, pandeminin tüm olumsuzluklarının yanı sıra döviz ve faiz risklerini de yeterli yöneterek ülke iktisadına kıymetli katkılar sağlıyor. İSO İkinci 500 Araştırması da firmalarımızın riskleri nasıl âlâ yönetebildiklerini göstermiştir” diye konuştu.

“Kalkınmada kilit rol oynuyoruz”

TÜGİAD’ın 800’den çok üyesi ile 60’ın üzerinde kesimi temsil ederek yıllık 50 milyar dolar ticaret hacmi olduğunu vurgulayan Çevikel, “Enflasyon-faiz-kur üçgeninde üretim faaliyetlerimize yansıyan aksilikleri bertaraf etme noktasında özverili çalışmalar yürütüyoruz. Keza katma pahası yüksek sanayi modeli için üyelerimizin Avrupa Yeşil Mutabakatı ve dijital dönüşüm alanlarında ahenk süreçlerini sağlam temellere oturtuyoruz. Genel iktisada katkılarını artırmaya devam eden üyelerimiz, ileri teknolojiyi kullandıkları üretim süreçleri ile ülkemizin kalkınmasında kilit rol oynamayı sürdürecektir. Listede yer alan tüm firmaları tebrik ediyor ve muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum. İnanıyorum ki önümüzdeki senelerda bu ve gibisi listelerde TÜGİAD’ın tartısı daha da artacaktır” sözlerini kullandı.