Erdoğan gençlere seslendi: Benim karşımda da özgürlüğünüzden taviz vermeyin

ahmetbeyler

Active member
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya Acil Durum Hastanesi, Büyükşehir Yatırımları ve Eğitim Yatırımları ile İmali Tamamlanan Öbür Projelerin Toplu Açılış Töreni’nde konuştu.

Yaklaşık 40 dakika süren konuşmada Erdoğan iktisat hakkında konuştu. Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyleki:

‘Hani iktisatta her taraf çökmüştü, tıklım tıklım yollar dolu’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’da Serdivan Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen “İlk Oyum Erdoğan’a, Birinci Oyum AKP’ye Gençlik Buluşması” programında açıklamalarda bulundu. “Sizlerden isteğim kimsenin sizi kullanımına sömürmesine müsaade vermeyin” diyen Erdoğan, “Özgürlüğünüze, iradenize ve geleceğinize sahip çıkın” sözlerini kullandı. Erdoğan ayrıyeten 2023 seçimlerinde birinci kere sandığa gidecek 6 milyon gence seslenerek, “Oy pusulasındaki tercihinizle kendi geleceğinizi şekillendireceksiniz” dedi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

2023’e gerçek giderken Sakarya’daki ebedi kardeşliği yeniledik. Artık de sizlerleyiz. Artık genç bir kız kardeşim diyor ki, ‘4 yıldır seçim görmedik, deliriyoruz.’ Geldi, 8 ay var. 8 ay daha sonra birilerini siz meczup edeceksiniz. Onlar gençlik nedir bilmiyorlar. Gençler burada. Heyecanınız aşkınız için teşekkür ediyorum.

‘Oy pusulasındaki tercihinizle kendi geleceğinizi şekillendireceksiniz’

Salonlara sığmayan muazzam coşkunuz için şükranlarımı sunuyorum. Son 1.5 senede ülkemizin dört bir yanında, 25 Gençlik Buluşması yaptık. Bir kısmını Ankara’da Millet Kütüphanesi’nde gerçekleştirdik. Adana’da 100 bini aşkın gencimizle kucaklaştık. Samsun’da Teknofest’te gençlerimizle ufuk turundaydık. 2023 seçimlerinde birinci defa oy kullanacak gençlerimizle bir ortadayız. Her seçim kıymetlidir fakat gençlerimiz için birinci kez oy kullandıkları seçimler daha kıymetlidir. Bugün Genel Merkezimizin yürüteceği bir kampanya başlatıyoruz. İsmini ‘İlk Oyum Erdoğan’a, birinci oyum AK Parti’ye’ kampanyasının başlangıç yeri bu salondur. 2023 seçimlerinde 6 milyon gencimiz birinci kez sandığa gidecek. Sandıkta oy kullanmak 3 dakikalık süreçten daha fazla manaya sahiptir. 5 yıl yönetecek cumhurbaşkanı ve milletvekillerini belirleyeceksiniz. Oy pusulasındaki tercihinizle kendi geleceğinizi şekillendireceksiniz.

‘Özgürlüğünüzden taviz vermeyin’

Umutlarınızı istismar etmek için birileri her şeyi yapacaktır. Gençleri çantada keklik nazarannlere en hoş yanıtı siz vereceksiniz. Yanıt, sandıkta tercihinizi kimin ne yaptığına bakarak yapmanız olacaktır. Sizlerden oyunuza yani iradenize geleceğinize sahip çıkmanızı istiyorum. Hiç kimsenin palavra yanlış bilgilerle tutmayacakları içi altı üstü boş vaatlerle yönlendirmesine müsaade vermeyin. Şayet sizi ben yanıltmaya alışırsam, bana da tıpkı hali gösterin. Benim karşımda da özgürlüğünüzden taviz vermeyin. Türkiye’nin geleceğini mankurtlara değil, fikri vicdanı irfanı hür gençlere emanet edebiliriz. Gençlik kollarımızın kampanyası, siz gençlerimize sandığa gitmeyi değil, kendi geleceğinizi inşa etmek için fikri donanımı kazandırmayı hedefliyor. Büyük bir gönül seferberliğine çıkıyoruz. Ulaşılmadık tek bir genç bırakmayana kadar çalışacak, AK gençlik rüzgarı estireceğiz.

‘Oyumuzu yüzde 150 artırdık, bunu gençlere borçluyuz”

Kimseyi yargılamadan davamızı tüm gençlerimize anlatacağız. Bu bayrak yarışında nöbeti sizlerin içinden çıkacak gençlerimize devredene kadar durmadan çalışmayı sürdüreceğiz. AK Parti 2002 seçimlerinde nüfusu 65 milyon seçimde 10 milyon oy alarak gelmişti. Nüfusu yüzde 26 artan Türkiye’de oyumuzu yüzde 150 artırdık. Bunu gençlere borçluyuz. CHP gençlere güvenmiyordu. ‘Meclis’i çoluk çocuğa mı bırakacağız’ sözlerini kullanıyorlardı. Biz gençliğimize güveniyoruz. 2013’te seyahat olayları başladığında semboller üzerinden gençlerimizle bağın koptuğunu var iseyarak ellerini ovuşturmuştu. Bir sene daha sonra en yüksek oyumuzu aldık. Tüm terör örgütlerinin saldırdığı günlerde en büyük dayanağı ergenlerden aldık. 15 Temmuz gecesi de sizler destan yazdınız. Benim en yakın mesai arkadaşlarımdan biri olan Erol Ololdukca diye bir dava arkadaşım vardı. Onun da bir yavrusu vardı. İsmi Abdullah Tayyip. O gece köprüde bu hain FETÖ’cüler Erol’u da Abdullah’ı da vurarak şehit ettiler. 15-16 yaşındaydı Abdullah.

‘Gençlerimizin yakasından düşün’

2023 seçimlerinin yapıldığı gün de gençlerimizle omuz omuza yol yürüyeceğiz. Sapkınlıklarını gençlerimize teşmil etmeye çalışanlar, boş durmayacak. Gençlerimizi rahat bırakın, yakasından düşün, palavra söyleyemeyin, gözünü boyamaya çalışmayın. Bu ülkenin gençlerine karamsarlık aşılamaktan vazgeçin. Çağdaş çağın köleleri haline getiremeyeceksiniz. CHP’ye, altılı masanın etrafında bulunanlar, siz değil miydiniz, yaşı düşürmeye çalışırken, bize karşı çıkanlar? Siz değil miydiniz, 81 vilayetimizde Üniversite kurmamızı eleştiren? Gençler bunlara soralım, kız evlatlarımızın eğitim özgürlüğünün önünü kesmek için ikna odaları kuran? Siz değil miydiniz, meslek okullarını öldürmeye çalışan? Siz değil miydiniz, her teknoloji adımımıza balta vurmaya çalışan?

Dünyada hava limanları kapalı, uçuşları yanlışsız dürüst yapamıyorlar. Türkiye’de köprülerimiz evelallah araçlar gidiyor geliyor. Hani iktisatta her taraf çökmüştü, batmıştı. Helikopterden o yolları gördüm. Araçlar, arabalar, otobüsler, kamyonlar, TIR’lar tıklım tıklım yollar dolu. Bu bir şeyi gösteriyor. Ekonomik canlılığı gösteriyor. Lakin gözü olan görür, lisanı olan hakkı konuşur, kulağı olan da duyar. Bunlarda hiç biri yok.

Korona virüs, Rusya-Ukrayna savaşı bizim ekonomimizde de dalgalanmalara yol açtı. Ancak biz TURKOVAC‘ı çıkardık. Yalnızca kendimiz kullanmadık, yoksul fukara ülkelere de gönderdik. Gelişmiş ülkeler dahi bu tablo karşısında sahiden şaşkına döndüler. Ne yapacağını bilemez biçimde sağa sola savrulurken kuvvetli altyapımızla kendimizi krizlerden olumlu istikamette ayrıştırmayı başardık. Düne kadar birileri ‘bu kadar yol, köprü, tünel, havalimanı, hastane, okul, savunma sanayi projesini, altyapı yatırımını ne yapacaksınız’ diye itham ediyorlardı. Artık tıpkı bölümler Türkiye’nin gaye büyüterek yoluna devam ettiğini görür görmez ‘Niye daha fazla yapmadınız’ diye sormaya başladılar. Yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla. İşte bu beş başlıkla yolumuza devam ediyoruz.