Eğitimde Ardışıklık ne demek ?

Anje

Global Mod
Global Mod
Egitimde ardsklk, ogrencilerin onceki konularn anlaysnn ve ogreniminin gelecekteki konulara uygulanmasn ifade eder. Ardsk egitim, ogrencilerin onceki konularn anlaysnn yan sra derinlestirilmis bilgiyi de icerir. Ardsk bir ogrenim, ogrencilerin tekrarlara girmesine ve ogrenim suresini minimuma indirmesine izin verir. Ardsk egitim, ogrencilerin onceden ogrenilenleri hatrlamasna ve uygulamaya yardmc olur. Ardsk egitim, ogrencilerin ogrenme sureclerini etkin bir sekilde yonetmesine yardmc olur.

Ardsk Egitimin Faydalar

Ardsk egitimin ogrencilerin ogrenme sureclerini etkin ve verimli bir sekilde yonetmesine yardmc olmas, oldukca faydaldr. Ardsk egitim, ogrencilerin onceki ogrenimlerini ve bilgilerini ozellikle de onemli konularn anlaslmasnda kullanmasna izin verir. Ardsk egitim, ogrencilerin onceden ogrenilen konular tekrar etmelerini ve tekrarlarnn anlaslmasn kolaylastrr. Ardsk egitim, ogrencilerin onceki konular anlamalarn ve konular aras baglantlar kurmalarn kolaylastrr.

Ardsk Egitimin Dezavantajlar

Bir ardsk egitimin basarszlk riski, ogrencilerin konular anlaysna bagl olabilir. Ardsk egitim, ogrencilerin onceden ogrenilen konular anlamalarn ve konular aras baglantlar kurmalarn zorlastrabilir. Ardsk egitim, ogrencilerin onceden ogrendikleri konular unutmalarna ve derinlestirilmis bilgiyi kavrayamamalarna neden olabilir. Ardsk egitim, ogrencilerin konularn tekrarna girmelerini zorlastrabilir.

Sonuc olarak, ardsk egitim, ogrencilerin onceki konularn anlaysnn ve ogreniminin gelecekteki konulara uygulanmasn saglar. Ardsk egitim, ogrencinin onceden ogrenilen konular hatrlamasna ve uygulamasna yardmc olur. Ardsk egitim, ogrencilerin ogrenme sureclerini etkin bir sekilde yonetmesine yardmc olur.