Edirneli pehlivanlar, idmanlara erken başladı

Anje

Global Mod
Global Mod
Gelecek yıl 7-9 Temmuzda gerçekleştirilecek 662. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başarılı olmak isteyen Edirneli pehlivanlar, hazırlıklara erken başladı.

Kırkpınar’da tepeyi hedefleyen Edirneli pehlivanlar, çalışmaların birinci etabında Edirne Spor Salonu’nda kondisyon ve taktik çalışması yapıyor.

Başaltında güreşen Tansel Umut, AA muhabirine maksadının uzunluğunda kürsüye çıkıp başpehlivanlığa yükselmek olduğunu söylemiş oldu. Belinde yaşadığı sakatlığı niçiniyle geçen Kırkpınar’ın güzel geçmediğini belirten Umut, çalışmalarının karşılığını almak istediğini söz etti.

Hazırlıklara salon çalışmalarıyla başladıklarını lisana getiren Umut, “Bu sene başa çıkmak için ağır çalışıyoruz. Günde çift idman yapıyoruz. Özel antrenmanlarımın yanı sıra genç kardeşlerimle de çalışmalar yapıyorum. Onların suratına ayak uydurup, suratımı artırmaya çalışıyorum. Amacım Kırkpınar’da birinci 3’e girip Edirne’mizden bir başpehlivan çıkartmak istiyorum.” diye konuştu.

Minik uzunlukta güreşen Aydıncan Gümüşdağ ise Kırkpınar’daki muvaffakiyetini devam ettirmek istediğini söz etti.

Çalışmalara erken başladıklarını lisana getiren Gümüşdağ, “Hedefimiz elde edeceğimiz başarılarla Edirne’yi en âlâ biçimde temsil etmek.” dedi.

Ayak uzunluğunda güreşen Tolgahan Kastır da Kırkpınar’da kürsüye çıkmak için idmanlara 8 ay öncesinden başladıklarını ve muvaffakiyete odaklandıklarını lisana getirdi.

– “Amacımız Edirne’ye başpehlivan kazandırmak”

Şahi Spor Kulübü Lideri Şamil Doğu Delen ise Kırkpınar’da amaçlarının büyük olduğunu söylemiş oldu.

Güreşçilerin erken form tutarak döneme güzel gireceğini anlatan Delen, “Kulüp olarak son 7 yıldır hem minder güreşinde hem yağlı güreşte muvaffakiyetler elde ediyoruz. 662. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde de pehlivanlarımız muvaffakiyet elde edecek. 7 Kırkpınar’ın 6’sında güreşçilerimiz muvaffakiyet elde etti. Gayemiz Edirne’ye başpehlivan ve madalyalar kazandırmak.” diye konuştu.