Darüşşafaka, Selçuk Ernak ve Doğuş Özdemiroğlu ile uzattı

Anje

Global Mod
Global Mod
Darüşşafaka Basketbol Ekibi’nde başantrenör Selçuk Ernak ve oyuncu Doğuş Özdemiroğlu’nun mukavelelerini uzattı.

Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen imza merasimine Kulüp Lideri Abdurrahman Saruhan, Selçuk Ernak ve Doğuş Özdemiroğlu katıldı.

Burada açıklamada bulunan Saruhan, keyifli bir günde buluştuklarını belirterek, “Sezonun en düzgün hocası ve yerli oyuncusu konusunda tüm topluluk hem fikir. Başarımızın mimarı onlar. Onları burada tutmak epey değerliydi. Beklediğimizden kolay oldu zira imzayı gönüllere attılar. Önemli manada maddi fedakarlık yaptılar. Selçuk hoca Darüşşafaka ile doku ahengi sağladı. Bedel yargıları topluluğumuzla fazlaca örtüşüyor. Doğuş’un mesleğinin de geldiği nokta bizim için epey değerli. Ulusal gruba göndermek, Avrupa’da ayın oyuncusu olmak bizim için hayli değerli. Genç yaşında formasını Yalçın (Granit) ve Mehmet (Baturalp) abinin yanına astırmayı düşündürüyor.” diye konuştu.

Darüşşafaka’da 3,5 yıldır nazaranv yapan Selçuk Ernak ise sevinçli bir gün yaşadıklarını vurgulayarak, “3,5 dönemdir bu ailenin ortasındayım. Hayalimiz uzun yıllar bu ailede mesleğimizi devam ettirmek. Darüşşafaka ve benim için değerli 2 şey var. Biri sadakat, başkası aidiyet duygusu. Bu sayede bizim dokumuz fazlaca uyuştu. Bu yapıdaki oyuncu ve antrenörleri bir ortaya getirmeye çalışıyoruz.” tabirlerini kullandı.

Doğuş Özdemiroğlu da Darüşşafaka ile uzun vakit geçirdiğini lisana getirerek, şunları kaydetti:

“Sözleşmem her bittiğinde o heyecanı yaşamak ve sonunda burada kalmak beni hayli keyifli ediyor. Darüşşafaka’nın Türk basketbolunda yeri hayli kıymetli. Bu oluşumun bir modülü olmak istiyorum. Gururluyum, umarım uzun yıllar daima birlikte burada kalırız. Avrupa Şampiyonası var önümüzde ulusal grup olarak. Bir muvaffakiyete gereksinim var, muvaffakiyetle ulusal gruba bakış açısının değişeceğini düşünüyorum.”