Curry, playofflara yetişebileceğine “iyimser” bakıyor

Anje

Global Mod
Global Mod
Golden State Warriors süperstarı Stephen Curry, sol ayak bileğindeki sakatlığından Warriors takımı playofflara başlamadan evvel dönebileceğinden emin olduğunu söylemiş oldu.

Geçtiğimiz gün ayağında beyaz bir yürüme botu olduğu görülen Curry, Boston guardı Marcus Smart ile çarpıştıktan daha sonra sakatlandığından beri muhabirlerle birinci kere konuştu.

Olağan dönemin bitimine 11 maç kala, Curry’ye Warriors’ın birinci playoff maçı için alanda olup olmayacağı sorulduğunda, yıldız oyuncu şu cevabı verdi:

“Evet, bunun için kâfi vaktimiz var… ancak ben optimist biriyimdir.”

Curry ve Smart ikilisi boşta kalan bir topun peşinden giderken, Smart yere dalarak Curry’nin bacağına çarpmış ve ayak bileğini burkmuştu. Curry soyunma odasına gerçek ilerlerken, koç Steve Kerr Smart’a kenardan bağırmıştı.

Steph, Smart’ın kendisine kasıtlı bir biçimde ziyan vermeye çalıştığına dair tezlere şöyle karşı çıktı:

“Öyle bir şey yapmaya çalışmadı. Muhakkak bir biçimde oynadığını biliyoruz. bir epey kişinin yere o denli biçimde dalacağını düşünmüyorum lakin arka niyetli bir hareket yaptığını da sanmıyorum.”

Formda kalmak için tartı odasında elinden geleni yaptığını söyleyen Warriors yıldızı, önümüzdeki hafta ortasında saha ortasındaki basketbol aktivitelerini sürdürerek yakın vakitte geri dönmeyi umuyor olsa da, temkinli bir yaklaşımın gerekli olduğunu da kelamlarına ekledi:

“Bana söylenene göre, sakatlanmanın olduğu bölgenin etrafındaki bağlar ve oradaki kemik açısından, güzelleşmenin başlangıç kademelerini aceleye getirmemek gerekiyor. Zira en çok ilerlemeyi bu biçimde elde ediyoruz. Akabinde, ayakkabıyı tekrar giyip alana döndüğümde idman yaptığımda, dayanılmaz bir ağrı da kelam konusu değil.”

Warriors, Batı Konferansı’nda 47-24 derece üçüncü sırada yer alıyor.