Bruno Peres: Visca ile ortamızda sıkı bir bağ oluştu

Bushra

New member
Dünya Kupası niçiniyle lige verilen ortada hazırlıklarını Antalya’da sürdüren bordo-mavili grubun Brezilyalı oyuncusu Peres, bir otelin alanında gerçekleştirilen idman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bu sene fazlaca daha yarışmacı bir takıma sahip olduklarını lisana getiren 32 yaşındaki futbolcu, “Geçen yılki ekiple bu yılki ekibi kıyasladığımda, iki düzgün kadro görüyorum. Ortamıza fazlaca uygun arkadaşlar katıldı. Şampiyon olduktan daha sonra birinci emeliniz bunu yenidenlayabilmekti. Biz de bunu yapmaya çalışıyoruz. Uzakta da bulunsam her vakit kadro arkadaşlarımın yanında olmaya çalıştım. Dönem başında kimi maçları kaybettik. Kamp periyodunun epeyce uygun geldiğini düşünüyorum. Saha içi ve saha haricinde yapmamız gerekenleri pratik ediyoruz. Şampiyon grubun amacı bir daha şampiyon olabilmektir. Bu yolda çalışıyoruz.” sözlerini kullandı.

Peres, erken dönmenin güç olduğu önemli bir sakatlık yaşadığını vurgulayarak, şu biçimde devam etti:

“Hocamıza giderken, ‘Yerime oyuncu almayın, erken döneceğim.’ demiştim lakin bu biçimde bir kulübün oyuncuya muhtaçlığı olacağının şuurundaydım. Bu telaffuzum hocamızla ortamızda geçen bir latifeydi. Kıymetli olan yeterli dönebilmek. Bunu başardığımı düşünüyorum. Büsbütün kendimi bulabilmem ismine az müddet kaldı. Oynayarak öz itimadımı geri kazandığımda grubuma yardımcı olmak için elimden geleni yapacağım.”

“Edin ile ortamızda sıkı bir bağ oluştu”

Bruno Peres, kadro arkadaşı Edin Visca ile epey uygun anlaştığını lisana getirerek, “Edin ile ortamızda sıkı bir bağ oluştu ve bu epey da çabuk oldu. Birbirimizi güzel anladığımızı hissediyoruz. Bu durum niçiniyle yeterli iş çıkardık. İkimiz de sakatlandık ve dönüşümüz beklenenden uzun sürdü. Artık ikimiz de döndük. Eski formumu yakalamaya çalışıyorum. Umarım geçen sene gösterdiğimiz performansı yinelayacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Peres, dün Hull City ile oynanan maçta kendini test ettiğini lisana getirerek, şunları aktardı:

“6 uzun ay geçti ve geri dönüşüm kolay olmadı. Neler istediğinizi biliyorsunuz ancak saha ortasında kendinizi test etmeniz gerekiyor. Dün düzgün bir test maçı oldu. Maçtan daha sonra uygun hissettim. Hiç ağrım olmadı. Uzun mühlet maç oynamayınca yorgunluk hissedebiliyorsunuz lakin bu da olağan. Yabancı sınırlamasıyla alakalı mevzu hocamızın ve kulübün yanıtlaması gereken bir soru. Ben işimi en âlâ biçimde yapıp ekibime yardımcı olmaya çalışıyorum. Arkadaşlarımızla ortamızda sevgi ve hürmet var. Hocamız kimi isterse, kimi tercih ederse kadro arkadaşları ile taraftarlar için elinden geleni yapmaya çalışıyor.”

Fenerbahçe maçının kıymetine değinen Brezilyalı futbolcu, “Bu derecede kıymetli maçları herkes oynamak ister. bu biçimde maçlarda oynamak kolay değildir. Taraftar önünde düzgün sonuç almanız gerekiyor. Büyük maçlar büyük oyuncular gerektirir. Saha ortasında olmayı hayli isterdim. Bu sene lig epey yarışmacı. Geçen seneye göre farklı bir lig. Düşük puan farklarıyla fazlaca ekip sıralanıyor. Fenerbahçe maçının değerini biliyoruz. Kadromuz güzel durumda. Maksadımız o maçta uygun skor elde edip, puan farkını kapatarak geçen yılki başarıyı yinelayabilmek.” biçiminde görüş belirtti.

Peres, Dünya Kupası’nda ülkesi Brezilya’nın her vakit favori olduğunu ve tıpkı durumda oynayan 39 yaşındaki arkadaşı Dani Alves’in orada olmayı hak ettiğini de kelamlarına ekledi.

Öte yandan, toplantı sırasında teknik yönetici Abdullah Avcı, Peres’e yönelik “Bu sene ne kadar mühlet almak istersin?” biçiminde bir soru yöneltti. Peres bu soruya “Hocamız ne derse o. O kadar müddet almak istiyorum.” biçiminde cevap verdi.