Bitmek bilmeyen 15 yıllık karın ağrısının tahlilini Türk doktorunda buldu

İsmail

New member
Hollanda’da yaşayan gurbetçi Sami Keser, 15 yıl boyunca şiddetli karın ağrısı çekti. Hollanda’da farklı tabiplere giden Fayda şifayı bulamadı. Ardından Türkiye’de hastane hastane dolaşan Sami Fayda aradığı şifayı yaptırdığı kalın bağırsak ameliyatı ile buldu.

“Yeter ki beni bu ağrıdan kurtar”

Yaptığı süreçle ilgili bilgi veren Opr. Dr. Kadir Dicle, “Sami Beyefendi bize geldiğinde karnında daima bir karın ağrısı yaşadığını, bunu 10-15 yıldır çektiğini ve daima çeşitli hastanelere gittiğini söylemiş oldu. Biz de hastamızı dinledik ve tetkiklerimizi yaptık. Tomografi çektik. Tomografide karının sol tarafında kalın bağırsağında bir kalınlaşma vardı. Kolonoskopi yaptık ve o bölgeye yetişemedik. Ameliyat için kâfi bir data elde edemedik. Burada Sami Bey’in bir karar alması gerekiyordu. Sami Beyefendi ’yeter ki bu ağrıdan beni kurtar’ dedi. Kendisini ameliyat ettik. Kalın bağırsağındaki o kalınlaşmış yeri aldık. Patolojik sonuçları pak geldi. Kanserle hiçbir alakası yok. Büsbütün şifaya kavuştu. Şu anda yiyor, içiyor. Karın ağrıları yok” diye konuştu.

“Şu anda bir daha doğmuş gibiyim”

Kendisini delikanlı üzere hissettiğini tabir eden Sami Fayda, “Şu anda hiçbir şey olmamış üzereyim. hiçbir biçimde hastaneye yatmamış üzere hissediyorum. Bir hastalık geçirmemişim üzereyim. Ben bu ağrıyı 15 sene çektim. Gitmediğim tabipler kalmadı. Beni ilaçlayıp saldılar. Şu anda bir daha doğmuş üzereyim. Avrupa’dakilere sesleniyorum. En ufak hastalığınızda gelin Türkiye’ye. Ben bunu anlatamadım kimseye. Bir göbek ameliyatı 6 ay sürdü Hollanda’da. daha sonrasında yanlış yapmışlar. Perişan oldum. Mevtle karşı karşıya kaldım. Şu anda 30 yaşında bir delikanlı gibiyim” formunda konuştu.