Bakan Murat Kurum’un kuzeni, iki kişiyi öldürüp kaçtı

ahmetbeyler

Active member
Konya’da Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un kuzeni olduğu öğrenilen Osman Kurum, iki kişiyi öldürdü.

Sözcü’den Müslüm Evci’nin haberine göre olay, saat 13.00 sıralarında, Karapınar ilçesi Akçayazı Mahallesi’nde meydana geldi. Osman Kurum ve Hüseyin İncekara, argümana bakılırsa, ortalarındaki arazi uyuşmazlığı niçiniyle tartışmaya başladı.

Tartışmaya İncekara’nın yanında bulunan eşi Fadim İncekara ve oğlu Mücahit İncekara da dahil oldu. Hengameye dönüşen olayda Osman Kurum, yanındaki tabancayla Hüseyin İncekara ile eşi Fadim ve oğlu Mücahit İncekara’ya ateş açtı.

Çeşitli yerlerinden vurulan İncekara ailesi, kanlar ortasında yere yığıldı. Osman Kurum da olay yerinden kaçtı. İhbar üzerine bölgeye jandarma ve sıhhat grupları sevk edildi. Yaralı aile üyeleri, ambulanslarla Karapınar Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yaralanan 2 kişi hayatını yitirdi

vakada yaralanan Hüseyin İncekara kaldırıldığı Karapınar Devlet Hastanesinde, başka yaralı Fadim İncekara Konya Kent Hastanesi’nde tüm müdahalelere karşın hayatını kaybetti. 22 yaşındaki Mücahit İncekara’nın ise hastanede tedavisi devam ediyor.

Jandarmanın verdiği bilgiye nazaran Osman Kurum’un, Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un kuzeni olduğu öğrenildi.

Jandarma, kaçan Osman Kurum’u yakalamak için çalışma başlattı.