Avcılar’da şoför eğitmenini yumrukladılar!

DrEMEL

Global Mod
Global Mod
Firuzköy Mahallesi’ndeki şoför eğitim alanına arabayla gelen Can A.ve Talip Y., argümana bakılırsa şoför kursu öğretmenleriyle tartışmaya başladı. Tartışma hengameye dönüştü. Hengame etraftakilerin müdahalesiyle sonlandırıldı.

BURNUNDAN YARALANDI

Bu hadiseden habersiz şoför adayına direksiyon başında eğitim veren Lokman Doğan’ın idaresindeki arabanın yolunu Tiryaki Suyu Caddesi’nde 34 EHP 849 plakalı araba ile kesen şüpheliler araçtan indi. Durdurdukları Doğan’a kısa mühlet evvel arkadaşlarına yumruk atan kişinin kim olduğunu sordu.

Doğan, bu hadiseden haberi olmadığını anlatmaya çalışırken yüzüne aldığı yumruk darbesi ile burnundan yaralandı. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı. Etraftakilerin ihbarıyla olay yerine gelen polis takımları, Can A. ve Talip Y.’yi gözaltına aldı.

“GÜVENCEMİZ YOK”

Lokman Doğan “Aday öğrencim ile bir arada otomobilde seyrederken bir araç önüme direksiyonu kırarak beni durdurdular. ‘Arkadaşımıza biraz evvel vurdular. Sen gördün mü?’ diye sordular. Israrla benim orada olduğumu ve gördüğümü söylemiş olduler. Görmediğimi belirterek, ‘Bir sorun yoksa gidiyoruz’ demem ile birlikte biri yumruk attı, burnum kanadı. Ayağımla karşılık vererek onları uzak tutmaya çalıştım. Ortaya arkadaşlar girdi. Grup istendi.. Can güvenliğimiz olmadan burada çalışıyoruz. Biz insanız, eğitmeniz. Kimseye saldırmayız. kimi vakit küfrediyorlar, duymazlıktan gelip işimize bakıyoruz. İnşallah ceza alırlar” dedi.

BENİM ÜZERİME GELMEYE BAŞLADILAR”

Polise şahit olarak söz veren şoför eğitmeni Çiğdem Dede, şoför adayı ile eğitim alanında ilerlerken buradaki dik bir yokuştan inen arabadakilerin araçların yolunu kesip bir şeyler söylemiş olduklerini gördüğünü, bunun üzerine birebir kurstaki başka şoförlerini uyardıklarını söylemiş oldu.

Dede, “Bir aracın önüne direkt direksiyonu kırdılar. İkisi de araçtan indi. Hocanın üzerine yürüdüler. Hocayı gönderdiler daha sonra benim üzerime gelmeye başladılar. Şoför adayına bas gaza dedim, öbür hocamızı aradım, araçların önüne kırıyorlar dikkat et dedim. Yolumuza devam ettim. Kısa müddet daha sonra hocamız Lokman hocanın taarruza uğradığını bildirdi” dedi.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.