Altunoluk ailesinin büyük gururu

Anje

Global Mod
Global Mod
Dünya şampiyonu olan Golbol Bayan Ulusal Ekibi’nin takımında yer alan Sevda ve Sevtap Altunoluk kardeşler, farklı bir memnunluk ve heyecan yaşadı.

Portekiz’de düzenlenen Dünya Golbol Şampiyonası’nda finalde Güney Kore’yi 10-4 yenerek altın madalya kazanan ulusal kadro, tarihi bir muvaffakiyete imza attı.

Bu tarihi başarıyı kazanan ulusal ekibin takımında bulunan Sevda-Sevtap kardeşler ile en büyük destekçileri olan anne Sevgi Altunoluk ve baba Savaş Altunoluk, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Golbol Bayan Ulusal Kadro kaptanı Sevda Altunoluk, 16 yıldır golbol oynadığını belirterek, “kimi vakit pes ettiğim vakit içinder oldu. Fakat her vakit beni kaldıran, bırakmamı istemeyen bir ailem vardı. Ailemin dayanağı epeyce büyük.” dedi.

Ailesinin takviyesini hiç bir vakit esirgemediğini vurgulayan Sevda, “Her maçtan evvel ve daha sonra bizleri motive ediyorlar. Biz de onlar ve tüm Türkiye için oynuyoruz. Bunun kararında da muvaffakiyetleri getiriyoruz, epeyce keyifli oluyoruz.” diye konuştu.

Portekiz’de tarihi bir şampiyonluk elde ettiklerinin altını çizen kaptan Sevda, şöyleki devam etti:

“Paralimpik oyunlarından daha sonra bunun gerisinden kazanmamız gereken bir şampiyonluğumuz daha var, eksiğimiz var demiştim. Arkadaşlarım da bunun bilincindelerdi. Onlar da fazlaca istiyorlardı. bu biçimde bir mesleği kim istemez ki. Sonunda büyüleyici bir kupayla döndük. Bu şampiyonluğun gerisinde bilinmeyen kahramanlar da var. Yenimahalle Spor Kulübü oyuncusuyum. Onların inanılmaz dayanağı epey değerli. Hocam Osman Karalı’nın takviyesi, bizlere vermiş olduğu eğitim fazlaca kıymetli.”

Sevda, genç sportmenlerin kendisini örnek almasından duyduğu memnunluğu lisana getirerek, “Çok fazla sorumluluğum var. Herkes beni rol model olarak görüyor. Bu fazlaca gurur ve memnunluk verici. Topluluk ortasında bu kadar sene geçmiş, demek ki başarılı, hoş, gerçek şeyler yapabilmişim. İstediğim, amacım buydu.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir sefer daha “gol kraliçesi” olan Sevda, “Takımıma dayanak olmak için hayli çalışıyorum. Rakiplerimi epey âlâ tanıdığım için arkadaşlarıma da yardımcı oluyorum. Sonunda kusursuz bir muvaffakiyet. Kendi rekorumu da kırmış oldum. Bu da beni hayli memnun etti. Ancak beni en çok memnun eden, çeyrek finalde atılan altın goldü.” sözlerini kullandı.

Sevda, kardeşiyle mili kadroda oynamasıyla ilgili “Takımımızdaki herkes benim kardeşim. Fakat doğal ki de kardeşimle oralara gitmek, bu şampiyonlukları yaşamak fazlaca hoş bir his. Birbirimize her anımızda dayanak oluyoruz.” halinde görüş belirtti.

Sevtap Altunoluk: “Ablam en büyük destekçim”

Sevtap Altunoluk ise ablasının yardımıyla golbol ile tanıştığını ve ailesinin takviyesini her vakit hissettiğini söylemiş oldu.

Ailenin dayanağının başarıda kıymetli rol oynadığını vurgulayan Sevtap, şöyleki konuştu:

“Ben olağanda evdeydim. Ablamın yardımıyla golbola başladım, elimden tuttu. daha sonrasında kulüp antrenörüm Osman Karalı hocam elimden tuttu. Onların yardımıyla buralara kadar gelebildim. Ablam en büyük destekçim. Annem ve babam aslına bakarsanız bizi hiç yalnız bırakmadı, yurt haricinde da olsak varlıklarını hissettiriyorlar. Daima takviye oluyorlar, onlara hayli teşekkür ediyorum. Dünya şampiyonluğu apayrı bir duydu. Birinci dünya şampiyonluğumuz. Paralimpik oyunları, Avrupa şampiyonluğum vardı lakin dünya şampiyonluğu benim için fazlaca farklı. Çok keyifli olduk. Biz bu şampiyonluğu fazlaca istiyorduk. Çok çalıştık ve sonunda şampiyonluğu aldık.”

Anne ve babadan ailelere çağrı

Sevda-Sevtap kardeşlerin annesi Sevgi Altunoluk, dünya şampiyonluğu daha sonrası büyük memnunluk yaşadıklarını belirterek, “Çok büyük gurur. Kadrodaki kızlarımızın hepsiyle gurur duyuyorum. Fakat Sevda ve Sevtap Altunoluk’un annesi olarak fazlaca büyük gurur duyuyorum. Maçlarını heyecandan canlı izleyemedim, yenidenını izliyorum. Karşılaşmaları her izlediğimde gururum daha da artıyor. Aileler çocuklarına her vakit takviye versinler.” diye konuştu.

Baba Savaş Altunoluk da kızlarıyla epeyce gurur duyduğunu vurgulayarak, “Bütün takıma elde ettikleri muvaffakiyet için fazlaca teşekkür ediyoruz. Maçları izlerken çok heyecanlandım. Her vakit kızlarımızı destekledik. Kendileriyle epey gurur duyuyoruz. Aileler, çocuklarının gerisinde dursunlar. Destekledikleri sürece çocukların yapamayacakları hiç bir şey yok.” görüşünü paylaştı.