Abdurrahman Dilipak, Akit’teki yazılarına son verdi

DrEMEL

Global Mod
Global Mod
Akit gazetesi muharriri Abdurrahman Dilipak, yazılarına son verdiğini duyurdu.

Dilipak, bugün “Şimdi veda vaktidir” başlıklı köşe yazısında ayrılığını şu biçimde duyurdu:

“Kader, Rızık ve Ecel.. İşte geldik gidiyoruz. 30 yıl evvel idi. Bir sabah Mustafa Bey’den aldığım telefonla akit’e gelmiştim..

30 yıl daha sonra, Akit Tv’deki Bülent Deniz’le birlikte sunduğumuz “Derin Gerçekler” programının benim eleştirilerime izleyicilerden olumsuz yansılar geldiği ve yanlış anlamalara sebeb olduğu öne sürülen sebebi ile bu kurallarda televizyonda haftada bir yayınlanan programın devam etmesinin mümkün olmadığı haberinin verildiği bir telefon kararı akittv’den ayrılıyorum..

Gazetede yazıların devam etmesi konusunda da, birebir görüş, uslub ve sözlerin yazımda da olduğu bunun birebir biçimde sorun oluşturabileceği için ve kalemle ekran içinde benim açımdan bir fark olmadığından, gazetenin bu istikamette bir talebi olmadığı biçimde, kendim, yazılarımı sonlandırma sonucu aldım.

73’de Ulusal Gazete, 93 Akit Media, dünden bugüne 20+30 yıl = yarım asırlık bir serüven…

Ayaktayım ve yürümeye devam ediyorum. Kulağı olanlara söyleyecek sözlerim var daha. Kelamı olanlara verecek kulağım var. Hak namına halk için ne yapabileceksem buralardayım. Dünya iki kapılı bir handır.. Ben aslına bakarsanız ömrümün son baharında bir faniyim. Dileğim Allah’ın isteğinin tecellisinin vesilesi olmaktır.. Dolu dolu bir hayat yaşadım. Yaşadığım vaktin şahidi oldum. elhamdülillah. Hak yolunda birlikte olduğum kardeşlerimden Allah razı olsun.

Hakkın ve halkın nazarann gözü, işiten kulağı, tutan eli, haykıran sesi olmaya çalıştım. Ben Rabbimden razıyım, kâfi ki Rabbim benden razı olsun.

Bugüne kadar Akit Medya kümesinde birlikte çalıştığım kardeşlerim, müellif arkadaşlarım ve siz okurlarımdan helallik diliyorum. Sürç-i lisan ettimse affola. Kime haksız bir biçimde, zerre-i ölçü ziyan verdimse, Allah’tan bağışlanma ve o bireylerden özür diliyorum. Ben abd-iaciz bir kulum ve kusursuz insan da olmaz, biliyorum”

Editör Notu: Yazıdaki yazım kusurları ve tabirler değişiklik yapılmadan aktarılmıştır. Yazım yanılgıları yazının sahibine aittir.