Ramaswamy’nin yanında daha çok dinleyen ve daha az tartışan bir doktor var

Anje

Global Mod
Global Mod
Vivek Ramaswamy, normalde yoğun bir ambar fırtınası gününde beş duraktan ikincisi olan New Hampshire fuarında kalabalığın önünde mahkemeye çıkıyordu ve nadir bir şey yaptı: kendini spot ışıklarına teslim etti.

Bir hemşire, girişimci, yazar ve başkan adayı Bay Ramaswamy’ye hastanelerdeki hemşire personeli eksikliğini sormuştu. Ancak soruyu kendisi sormadan önce, yanında ısrarla başını sallayan doktora – karısı Apoorva Tewari Ramaswamy’ye – döndü ve mikrofonu ona uzattı.

“İnan bana, onun kulağındaydım. Bunu da benden duydu” dedi Dr. Ramaswamy hem hemşireye hem de dinleyen yüzlerce kişiye güvence verdi. “Diğer insanlarla gerçekten etkileşime girebilecek ve neler olup bittiğini görebilecek kadar çok insana ihtiyacımız var.”

Dr. 34 yaşındaki Ramaswamy, kamuoyunun gözünde yeni ve pek çok unvana sahip: Yale’de eğitim almış cerrah, kanser araştırmacısı ve profesör, iki çocuk annesi.

Ancak 38 yaşındaki kocası, Fox News’te sık sık görünmekten, ön seçimlerin başında oynamaya başladığından beri, Dr. Ramaswamy, 3 yaşındaki oğulları Karthik ve 1 yaşındaki Arjun da dahil olmak üzere ailesini ön plana ve merkeze koyan bir kampanyaya uyum sağlayarak hafta içi hastane ziyaretleri ile hafta sonları dışarı çıkma arasında bir denge kurdu. (Kocasının “emirlerinden” biri şudur: “Çekirdek aile, insanoğlunun bildiği en büyük yönetim şeklidir.”)

Konu Cumhuriyetçi ön seçmenlerin ilgisini çekmeye gelince, ikisi farklı tarzlar sergiliyor: Deneyimli bir tartışmacı olan Bay Ramaswamy, her şeye bir cevabı var, hızlı bir şekilde kendini öne sürüyor ve davanızı açıklığa kavuşturmak için müdahale edebileceği potansiyel anlaşmazlıklara karşı tetikte görünüyor. konum. Dr. Ramaswamy izleyen, ortak bir zemin arayan ve her zaman gülümseyen, sıcak ve sabırlı bir dinleyicidir.

Ve Bay Ramaswamy sağcı ideolojisini, hızlı mücadeleciliğini ve süslenme eğilimini kişisel bir marka haline getirirken, karısı, kocasının adaylığının ihtiyaçları ile saygın bir profesyonelin hayatını sürdürme konusundaki ilgisi arasında denge kurmaya çalıştı.

Aslında onların çalışmaları kamuoyunda nadir görülen bir anlaşmazlığın merkezinde yer alıyordu: Temmuz ayında Bay Ramaswamy bir podcast’te Kovid-19 aşısını aldığına pişman olduğunu söyledi. “Şu anda genç ve neyse ki sağlıklı bir adam olarak sahip olduğum gerçeklere sahip olsaydım, aşı olmayı seçmezdim” dedi. Eylül ayında Dr. Ramaswamy kendi aşıları konusunda aynı şeyleri hissetmediğini söyledi.

NBC News’e verdiği demeçte, “Bu, genç ve sağlıklı kocam için, kanserden kurtulanlarla ilgilendiğimde ve onların her gün nefes alma konusunda bana güvendiklerinde benim için olduğundan farklı bir karar” dedi. “İnsanlara özerklik vermek en önemli kısımdır.”

Geçtiğimiz günlerde başkalarına aşıyı CDC yönergelerine göre yaptırmayı önerip önermediği sorulduğunda, şu soruyu dikkatle geçiştirdi: “İnsanların kararlarını yayınlanmış riskler ve faydalar ile riskler ve faydalara göre vermelerini öneriyorum.” Bir fuarda incelenmeli. ve dengeli bir şekilde.” Daha sonra çocuklarına Kovid-19 aşısı yapılmadığını söyledi.

Röportajlarda Dr. Ramaswamy kocasını savunmak için çeşitli önlemlere başvuruyor: onları önemsiz gibi göstermek (“Oldukça dramatik görünen şeyler söylüyor, ancak önerilerini gerçekten okursanız çok mantıklılar”) ya da önerileriyle ilgili ayrıntıları geçiştirip kocasının bunu yaptığını söylemek. onu destekliyor (“Benden farklı bir iletişim tarzı var, ama hemen hemen her konuda ona ve ilkelerine katılıyorum”) veya sadece onun değil kendisinin başkanlığa aday olduğunu söyleyerek sorulardan kaçınmak (“Ben’ Ben aday değilim,” dedi federal işgücünün yarısının işten çıkarılması yönündeki çağrısı sorulduğunda).

Ayrıca, benzer görüşleri paylaşması beklenen bazı kişilerin Bay Ramaswamy’ye karşı gösterdiği güçlü tepkiye de inanmadığını ifade etti. “Şaşırtıcı olan şey, Cumhuriyetçi Parti’deki insanların, aslında Cumhuriyetçi Parti’nin yaptıklarının çoğunu (muhafazakârlara oy verenler açısından) temsil eden, bağımsız bir düşünür olan birine karşı bu kadar alerjik bir reaksiyon göstermeleriydi; “bizim inandığımız” şey buydu. dedi.

Dr. Ramaswamy, kocasının Nikki Haley’i “3 inç topuklu Dick Cheney” olarak alay ettiği ve ardından Bayan Haley’nin kızının TikTok’u kullanarak bir puan daha kazandığını aktardığı üçüncü Cumhuriyetçi Ulusal Komite tartışmasının ardından tartışmanın biraz daha içine girme cesaretini gösterdi. yanıt olarak kızgın bir “Sen sadece pisliksin”.

Kocasının performansı sert bir şekilde alay konusu oldu. Ama Dr. Ramaswami Geri itti cinsiyetçi olduğu iddialarına karşı onu “şimdiye kadar tanıştığım en kadın dostu erkek” olarak nitelendirdi. Ayrıca bir röportajda “Belki de kelime dağarcığını genişletmesi gerekiyor” diyerek yanıt verdi.

Adaylar sınırlarını keskinleştirmek için sıklıkla eşlerine güvenmişlerdir. Florida’nın fiili vali yardımcısı Casey DeSantis, “DeSantis için Anneler” temalı bire bir etkinlikler düzenledi; Heidi Cruz ve Michelle Obama, kocalarına destek olmak ve imajlarını parlatmak için kariyerlerine ara verdi.

Onların aksine Dr. Ramaswamy, Pazartesi’den Cuma’ya kadar baş ve boyun kanserini araştırırken, hastaları ziyaret ederken veya yutma bozukluklarını tedavi etmek için ameliyatlar yaparken tüm bunları denedi. Eğer kocası Beyaz Saray’a giderse -anketler pek olası görünmese de- çalışmaya devam edeceğini söyledi ve tıp mesleğini aradığını söyledi.

Cumartesi günü Ankeny, Iowa’da Dr. Ramaswamy, ailesi ve inancı hakkındaki konuşmasını dinlemek için bir kafede yaklaşık 35 kişiyi bir araya getirirken, zamanın yarısında Karthik’i kucağında dengede tutuyordu. Bir defasında kendisine kocasının onu sinirlendirip sinirlendirmediği sorulduğunda şu cevabı vermişti: “Birçok şeyin yanlış olduğunu düşünen ve bunları düzeltmesi gereken adam mı?” Evet.” Seyirci güldü.

Henüz bir adaya karar vermediğini söyleyen Jem Gong-Browne, “O, gerçek hayatta tanışıp evinize getirebileceğiniz biri” dedi. “Onun bir videosunu gördüm. Kendisi gerçek bir alfa gibi görünüyor ve o da gerçek, gerçek.”

Laringolog ve profesör olduğu Ohio Eyalet Üniversitesi’ndeki meslektaşları onun yenilikçi ruhunu övüyor; Arkadaşları onun oğullarına olan bağlılığından övgüyle söz ediyor. Kocasının koşmasından çok önce hokkabazlık yapmaya alıştığı söyleniyor.

Dr. Ramaswamy eğitildi. “İyi bir anne ve iyi bir eş olmak istiyor ve tüm bunları dengeleyebildiği için çok ama çok yetenekli.”

Politikadaki yeniliği kısacık anlarda açıkça görülüyor: Bir soruyu yanıtlamadan önce tereddüt etmesi, geniş bir izleyici kitlesine hitap ederken ufak kelime karışıklıkları. Ama aynı zamanda başka konularda da yetenekli: Seçmenlerle el sıkışıyor, küçük bir çocuğu kalçasında dengede tutuyor ya da gazetecileri isimleriyle selamlıyor. Hayal etmese de “bu süreci sevdiğini” söylüyor.

Dr. Ramaswamy, dört yaşındayken ailesiyle birlikte Hindistan’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı; kocası, göçmenlik politikasının elden geçirilmesi çağrısında bulunmadan önce ebeveynlerinin “buraya yasal olarak geldiğini” söyleyerek buna atıfta bulunuyor. (Öğrenirken vatandaş oldu.)

Yale’den mezun oldu ve kendisi tıp fakültesindeyken kocasıyla hukuk fakültesindeyken bir partide tanıştı.

Dr. Ramaswamy politik olarak aktif değildi. Büyürken kendisine “başını öne eğme ve kontrol edebildiğini kontrol etme” öğretildiğini söyledi. Politikanın “hiçbir zaman dikkat ettiğimiz bir şey olmadığını” söyledi.

Anne olduktan sonra bu durum değişti, şöyle dedi: “Sen devletle ilgilenmeyebilirsin ama devlet seninle kesinlikle ilgileniyor.” Ve onların verdiği kararlar günlük yaşamımızı etkiliyor Bunu yaşa.” Kocası Geçen Kasım ayında başkanlığa aday olma fikrini gündeme getirdiğini söyleyerek yanıt verdi.

Cumhuriyetçileri destekledi – 2021’de Ohio Cumhuriyetçi Parti’ye 10.000 dolar bağışladı – ancak tıp fakültesi ve yeni doğmuş bir çocukla meşgul olduğu için 2020’de oy kullanmadığını söyledi.

Dr. Ramaswamy, çiftin aynı zamanda Bay Ramaswamy’nin hukuk öğrencisi arkadaşları Ohio Senatörü JD Vance ve eşi Usha’dan toplum içinde nasıl öne çıkacakları konusunda tavsiye aldıklarını söyledi.

En büyük tutkusu işidir. Başkanlık yarışının sonucu ne olursa olsun, önceliklendirme konusunda önemli bir ders aldığına inandığı kanser hastalarını tedavi etmeye devam etme niyetinde.

Kanserden kurtulanlar, Dr. Ramaswamy, “Neyin önemli olduğunu biliyorlar, onlara bu anlamı neyin verdiğini biliyorlar – aileleriyle zaman geçirmek, işlerini yapabilmek – ve bu benim için çok önemli, bunu sürdürmelerine yardımcı olabilmek.”

Kocası onu kütükten övüp duruyor.

Dr. Ramaswamy, New Hampshire fuarında konuştuktan sonra mikrofonu geri aldı ve şöyle dedi: “Gündüz işimin daha önemli bir çift olmadığını bilerek geceleri eve gelen bir başkan adayı olmaktan gurur duyuyorum.”

Addison Lathers Ankeny, Iowa’dan gelen raporlara katkıda bulundu.