Zelenski’den Bayraktar’a 1. Derece Devlet Liyakat Nişanı

ahmetbeyler

Active member
Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Ukrayna Devlet Lideri Volodimir Zelenski tarafınca 1’inci Derece Devlet Liyakat Nişanı ile ödüllendirildi.

Haluk Bayraktar, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Ukrayna Devlet Lideri Volodimir Zelenskiy tarafınca 1. Derece Devlet Liyakat Nişanı ile taltif edildim. Bu değerli takdire layık goren Sayın Cumhurbaşkanına teşekkür ederim. Barış ve adaletin hakim olduğu bir dünya için uğraş göstermeyi sürdüreceğim” tabirlerini kullandı.

Ukrayna Devlet Başkanı @ZelenskyyUa tarafından 1. Derece Devlet Liyakat Nişanı ile taltif edildim.

Bu kıymetli takdire layık gören Sayın Cumhurbaşkanına teşekkür ederim.

Barış ve adaletin hakim olduğu bir dünya için çaba göstermeyi sürdüreceğim. pic.twitter.com/w5cy28K2pq

— Haluk Bayraktar (@haluk) September 9, 2022

Ukrayna’da kurulacak Bayraktar fabrikasını konuştular

Zelenski ve Bayraktar, Ukrayna’da kurulacak Bayraktar fabrikasının inşaatının bilgilerinı görüştü. Yapılan toplantıda, üretimde Ukrayna bileşenlerinin kullanarak üretilecek yeni mamüllerin üretiminden bahsedildi.

Rusya’dan ‘vururuz’ uyarısı’

Ukrayna’da Bayraktar fabrikası kurulacağına yönelik açıklama Rusya’nın yansısını toplamış, Rusya Federasyon Kurulu Memleketler arası Alakalar Komitesi üyesi senatör Sergey Tsekov, “Ukrayna’da özel bir askeri operasyon yürütüldüğünden bu fabrikayı Ukrayna toprakları üzerinde inşa edeceklerinden şüpheliyim. Buna müsaade vereceğimizi düşünmüyorum. O tesis Türk değil, Ukrayna fabrikası olacak. Ukrayna tesisi olması halinde de özel askeri operasyon kapsamında tarafımızca yasal amaç olacaktır” tabirlerini kullanmıştı.