Vural Avar’ın son kelamları ‘Aklanmak istiyorum’ olmuş

ahmetbeyler

Active member
Korgeneral Vural Avar‘ı en son CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi ile CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç ziyaret etti. Sözcü’de yer alan habere bakılırsa, CHP Cezaevi Komitesi üyesi vekillerin görüştüğünde demans hastalığı yeni başlayan Avar, “Buradan yaşlılıktan, hastalıktan değil FETÖ’cülerin kurduğu kumpas davasından beraat ederek çıkmak isterim” demiş.

Avar şunları kaydetmiş:

“Benim eşim de subay, ikimiz de ülkemize tam vakitli hizmet edebilmek için çocuk yapmadık. Daima alanda çalıştık. Yan yana olacağımız bir emeklilik yaşayacağız derken bunlar başımıza geldi. Kabul edemiyoruz. Hala epey aşığım eşime. Onunla farklı kalmak ve onun üzülmesini istemiyorum. Yaşımdan ya da hastalıklarımdan dolayı değil, hiç bir cürmümüz olmadığından, tam bir kumpas davası yüzünden haklarımız elimizden alındığı için çıkmak istiyoruz buradan”

Hakverdi ise ziyaretle ilgili “O devir paşaların hepsini ziyaret etmiştik. Arkadaşlarının isimlerini hatırlayamayanlar, tek başına yemek yiyemeyenler vardı” dedi. Hakverdi kelamlarına şöyleki devam etti:

“Geçen süreçte ömrünü kaybedenler ya da tahliye edilenler oldu. İktidar öç almak için bu insanları orada tutuyor. Devlet öç almaz. Hukuken bu yaşlarda bu biçimde sıhhat sorunu olanları kesinlikle son vakit içinderını aileleri ile geçirmesine müsaade verilir. Bu şartlarda tahliye edilmeleri gerekirdi. Tahliye edilmelerine karar verebilecek düzenekler iktidardan çekindiği için gerçek raporları veremiyorlar”