Valentin Delluc’tan Kapadokya’da bir ilk!

Anje

Global Mod
Global Mod
Speedflying’te dünyanın en düzgünlerinden biri olan Valentin Delluc, ‘Fairy Flight’ projesiyle Kapadokya’da bir prensip imza attı. 2 bin 600 metre yüksekliğe çıkan balondan kendisini boşluğa bırakan Valentin Delluc, Kapadokya’daki peri bacaları içinde olağan dışı bir uçuş gerçekleştirdi. Gökyüzündeki balonların içinde süzülen Fransız sportmen, speedflying sporunda bir görüntü projesinde balondan atlayan birinci isim oldu. Bu tecrübesi yaşadığı için hayli keyifli olduğunu söyleyen Delluc, ”Her şeyi fazlaca süratli ve kısa müddette düşünmem gerekti. Havadayken Kapadokya’nın görüntüsü eşsizdi. Bu imgeyi öbür hiç bir yerde bakılırsamezsiniz” dedi.

Speedflying’te dünyanın en güzellerinden biri olan Red Bull atleti Valentin Delluc, ‘Fairy Flight’ projesiyle Kapadokya’da bir unsur imza attı. Sporculuk mesleğine özgür kayak ve yamaç paraşütüyle başlayan Delluc, mesleğinde birinci sefer balondan atladı. 2 bin 600 metre yüksekliğe çıkan balondan kendisini boşluğa bırakan Delluc, Kapadokya’daki peri bacaları içinde alışılmadık bir uçuş gerçekleştirdi. Gökyüzündeki balonların içinde süzülen Fransız sportmen, speedflying sporunda bir görüntü projesinde balondan atlayan birinci isim oldu. Valentin Delluc, Kapadokya’nın ikonik simgelerinden Uçhisar Kalesi’nin yanısıra Kızıl Vadi, Aşk Vadisi ve Zelve üzere uçuş uzaklığının kısa olduğu noktalarda da performansını sergiledi ve birinci sefer bir görüntü projesinde ‘double barrel’ hareketini yaptı.

”BU TECRÜBESİ ÇOK SEVDİM”

Dünyanın sıradışı noktalarından yaptığı atlayışlarla speedflying tutkunları tarafınca merakla takip edilen Valentin Delluc, kendi sporunda bir prensip imza attığı için hayli memnun olduğunu söz etti. Delluc, ”Alışık olduğumdan daha farklı bir uçuş oldu. Ağır ve gerilimliydi. Gücümü de denetim etmem lazımdı. Burası benim için yeni bir yerdi. Kaideler fazlaca farklıydı. Daha kısa ve daha fazla teknik isteyen bir uçuştu. Her şeyi fazlaca süratli ve kısa müddette düşünmem gerekti. Fakat bu tecrübesi fazlaca sevdim. Havadayken Kapadokya’nın görüntüsü eşsizdi. Bu manzarayı öteki hiç bir yerde nazaranmezsiniz” diye konuştu.

”ÇOK ETKİLEYİCİ VE ŞİDDETLİ BİR ATLAYIŞTI”

Balondan atladıktan daha sonra yaşadıklarını da anlatan Delluc, ”Bunu daha evvel kimse yapmamıştı. Hakikaten çok etkileyiciydi. Bir anda hızlanabilirdim ve o anda ipleri süratlice çekersem kanatlar içeriye kıvrılabilirdi. Bu yüzden epeyce dikkat etmem gerekiyordu. Kuvvetli bir atlayış olduğu için sırtımda yedek paraşüt ve bilhassa bu proje için yapılan dizlerimde kollayıcı bir sistem vardı. Benim için heyecan verici bir tecrübe oldu” dedi.