Ulusal tekvandocu Ahmet Yılmaz’ın amacı altın madalya

Anje

Global Mod
Global Mod
Tekirdağ’da 6 yıl evvel başladığı tekvandoda çeşitli dereceler elde eden 14 yaşındaki ulusal sportmen Ahmet Yılmaz, Balkan Tekvando Şampiyonası’ndan altın madalyayla dönmek istiyor.

Ulusal kadro seçmelerinde ikinci olarak ulusal kadro takımında yer almaya hak kazanan Yılmaz, 3-4 Aralık’ta Arnavutluk’ta düzenlenecek Balkan Tekvando Şampiyonası hazırlıklarını Çerkezköy Gençlik Merkezi Spor Salonu’nda yaptığı idmanla sürdürüyor.

Yılmaz, AA muhabirine, arkadaşlarının başlamasıyla tekvando sporuyla tanıştığını, birinci günlerde yalnızca spor emelli yaptığı tekvandoda kendisini geliştirerek argümanlı pozisyona geldiğini söylemiş oldu.

Çalışmalarının karşılığını kürsüde aldığını belirten Yılmaz, daha epey çalışarak madalyalar kazanmak istediğini vurguladı.

Türkiye şampiyonasında beşincilik, okullar ortası Türkiye şampiyonasında ise ikinci olduğunu hatırlatan Yılmaz, “Milli ekip seçmelerinde de ikinci oldum ve Balkan Şampiyonası’na gitmeye hak kazandım. Her gün ağır bir biçimde çalışmalarımı sürdürüyorum. şampiyonada birinci olup bayrağımızı en hoş biçimde dalgalandırıp, İstiklal Marşımızı okutup döneceğim.” diye konuştu.

– Antrenör Mustafa Kılıç: “Disiplinli çalışma ile kendisini geliştirdi”

Antrenör Mustafa Kılıç da Türkiye şampiyonlarında ve memleketler arası yarışlarda hoş dereceler almış sportmenler yetiştirdiklerini lisana getirdi.

Ulusal kadroya daha fazla atlet kazandırmak için çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Kılıç, “Hedefimiz Avrupa ve dünya şampiyonalarına atletlerimizi göndermek. Atletlerimizin oralarda ülkemizi en güzel biçimde temsil etmelerini istiyoruz. Ahmet küçüktü bizimle çalışmaya başladığında. İdmanla, disiplinli çalışma ile kendisini geliştirdi.” sözlerini kullandı.