Ulusal hokeyciler, Amasya kampını tamamladı

Anje

Global Mod
Global Mod
A Ulusal Bayan Hokey Kadrosu, Almanya’nın Hamburg kentinde 7-10 Aralık’ta düzenlenecek Salon Hokeyi Avrupa Şampiyonası’nın hazırlıkları kapsamında gerçekleştirdiği Amasya kampının dördüncü etabını tamamladı.

Ulusal kadro antrenörü Yasin Yükseler, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kampın pek verimli geçtiğini söylemiş oldu.

Amasya Spor Salonu’nda Avrupa Şampiyonası’na hazırlandıklarını ve kentte 4 kamp gerçekleştirdiklerini aktaran Yükseler, “Hamburg öncesi Amasya’da son kampımızın hazırlıklarını bitirmiş bulunmaktayız. Sürece baktığımızda hayli planlı bir müddetç yaşadık.” dedi.

Ulusal grubun fizyolojik kıymetleri ve teknik maharetlerinin en üst potansiyeli yakaladığını söz eden Yükseler, “Bunu alana yansıtırsak Almanya’da daha güzel olacağını düşünüyorum. Umarım ekibim bu çalışmaların karşılığını Almanya’da verir, Türkiye’ye başarılı bir biçimde dönmüş oluruz. Natürel birinci gayemiz dünya kupası elemelerini geçmek yani birinci dörde kalırsak biz dünya kupasına katılma hakkı elde edeceğiz. Bu da Türk hokey tarihinin en kıymetli başarısı olacak. daha sonrasında da ülkemize bu çalışmanın karşılığı olan madalya ve kupayla dönmeyi sağlayacağız. Ben grubuma güveniyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Ulusal grup kaptanı Perihan Çınar ise “Çok hoş bir müddetç geçirdik. Hoş kamp periyodu geçirdik. Artık Almanya seyahatimiz başladı. Şiddetli bir müddetç bizi bekliyor. Çok çetin rakiplerimiz olacak orada. Emelimiz birinci dörde kalmak. Umarım her şey istediğimiz üzere olur. Birinci dörde gireriz ve dünya kupası biletini elimize almış oluruz.” diye konuştu.

Ulusallar, Almanya’nın Hamburg kentinde 7-10 Aralık’ta düzenlenecek Salon Hokeyi Avrupa Şampiyonası’na katılmak üzere bu ülkeye gitti.