Ulusal hız patenci Furkan Akar, şansızlığını kırmak istiyor

Anje

Global Mod
Global Mod
Hız pateninde (short track) bu yıl düzenlenen memleketler arası şampiyonalarda üç defa 6’ncı, bir defa de 4’üncü olup Türkiye’ye birincileri yaşatan Furkan Akar, Kazakistan’daki dünya kupasında podyumda yer almayı hedefliyor.

Çin’de bu yıl düzenlenen 2022 Kış Olimpiyatı Oyunları ve Kanada’daki dünya şampiyonasında 6’ncı, ABD’deki dünya kupasında ise 6’ncı ve 4’üncü olan, Akar, muvaffakiyetlerini artırmak ve madalya kazanabilmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Erzurum’daki Yakutiye Buz Pateni Salonu’nda idmanlarını sürdüren Akar, 9-11 ile 16-18 Aralık tarihlerinde Kazakistan’da düzenlenecek Short Track Dünya Kupası’nın 3. ve 4. ayağında kürsüye çıkmayı hedefliyor.

Ulusal atlet Akar, AA muhabirine, olimpiyatlardan daha sonra dünya şampiyonasına katılarak 6’ncı olduğunu ve bu alanda Türkiye’ye birincileri yaşattığını hatırlattı. Kanada’daki dünya kupasının 1. ayak yarışlarında başarılı olamadığını anımsatan Akar, “Kanada ve Amerika’da 1500 ve 1000 metrede yarıştım. Amerika’da 1500 metrede olimpiyat ve dünya şampiyonasındaki üzere 6. oldum. 1000 metrede de bir birincisi başararak 4. oldum.” dedi.

– “Artık şeytanın bacağını kırmam gerekiyor”

Akar, Kazakistan’daki dünya kupasının 3. ve 4. ayak yarışlarına katılacağını söz ederek, “Olimpiyat ve dünya şampiyonasının akabinde artık önümüzdeki Kazakistan yarışları var ve burada elimden geleni yapacağım. Birinci üçü hedefliyoruz. Bunun için çalışıyoruz. Bu imkansız bir şey değil. Artık bu altıncılıklardan daha sonra şeytanın bacağını kırmam gerekiyor diye düşünüyorum. Hayalimde podyumu görmek var.” diye konuştu.

Yarışlara dünyanın güzel atletlerinin katılacağına işaret eden Akar, “Hep kelam vermiştim ve bu vakte kadar sözlerimi tuttum. bir daha bir kelam veriyorum ve bunun için çalışıyorum. Başka ülkelerdeki sportmenler fazlaca düzgün hatta idol sportmenler bile var. Bunlarla bir arada kürsü görmeyi ya da onlardan daha güzel derece almayı hayal ediyorum.” tabirlerini kullandı.