Ulusal güreşçimiz Lewandowski üzere yaptı!

Anje

Global Mod
Global Mod
Sırbistan’da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’nda şampiyon olup altın madalya ve kemer kazanan Burhan Akbudak, televizyondan izleyip hayalini kurduğu “Robert Lewandowski’nin Şampiyonlar Ligi kupasıyla yatma sevinci”ni gerçekleştirme memnunluğunu yaşıyor.

Başşehir Belgrad’daki şampiyonada grekoromen tarz 82 kiloda tüm rakiplerini eleyip altın madalya kazanan İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü sportmeni Burhan Akbudak, muvaffakiyetini ve hayalini kurduğu muvaffakiyet sevincini nasıl yaşadığını paylaştı.

HEDEF OLİMPİYAT ŞAMPİYONLUĞU

Burhan Akbudak, 8 yaşında güreşe başladığını ve önüne büyük maksatlar koyduğunu belirterek, “Hayallerimi gerçekleştiriyorum şu an. Yani bunun memnunluğu sözlerle tanım edilemez. Ülkeme altın madalya kazandırdım.” dedi.

Geçen yıl da gümüş madalya kazandığını ve gayelerinin bitmediğini aktaran ulusal güreşçi, “Biz bu ülkeye hayli şey borçluyuz. Borcumuzu bu işte aldığımız en düzgün sonuçlarla ödemeye çalışıyoruz.” tabirini kullandı.

Gayelerinden de bahseden şampiyon Akbudak, 27 yaşında olduğu, bir güreşçinin spor ömrünün yaklaşık 35-36 yaşlarına kadar sürdüğü ve bunun için önünde 8 yıllık müddet olduğuna dikkati çekerek, “Bu da 8 yılda yaklaşık 2 olimpiyat demek. Natürel 2 olimpiyat büyük bir vakit 8 yıl için. Amaçlarımızı gerçekleştirmek için de, önümüzdeki bu 8 yıl içerisinde, en düzgün biçimde, formumuzun doruğunu koruyarak ülkemize pek epeyce madalya kazandırmak istiyorum. Bu manada daha evvel de büyükler kategorisinde Avrupa üçüncülüğüm ve dünya ikinciliğim var lakin büyükler kategorisindeki birinci altın madalyam bu. Bu artık işin tepesi, dünya şampiyonluğu. Bir öteki de olimpiyat şampiyonluğu natürel ki. Gayeler bu türlü.” değerlendirmesinde bulundu.

“HER GÜN ALTIN KEMERİ HAYAL ETTİM”

Türkiye’de güreş sporuna ilgi duyan çocuklara vereceği ileti sorulan altın madalyalı güreşçi, ülkesini ve milletini hayli sevdiğini aktararak, “Dünya ikincisi olduğumda benimle bu gururu yaşayan insanları gördüm. Çok hoş tebrik iletileri aldım. Yalnızca bunun için bile güreş yapıp, yani bu hazzı yaşamalarını isterdim küçük kardeşlerimin.” formunda görüş belirtti.

“Ben dediğim üzere geçen yıl dünya ikincisi oldum lakin buruk bir sevinç vardı. O günden daha sonra aralıksız her gün dünya şampiyonu olmayı o bu altın kemeri aldığımı hayal ettim.” tabirlerini de kullanan Akbudak, şu biçimde devam etti:

“Sokakta yürürken gülüyordum bu biçimde, beşerler garipsiyordu, ‘niçin kendi kendine gülüyorsun’ diye. işte altın kemeri aldığımı hayal ediyordum bu biçimde. Hani, ‘kürsüye nasıl çıkarım acaba’ falan diye onları hayal ediyordum. Harika bir his. Ben küçük kardeşlerimize şunu söylemek istiyorum; bu hissin tanımı mümkün değil. İnşallah bunu isteyen kim var ise Allah nasip etsin. Ben sözlerle tanım edemiyorum şu an hakikaten. Doğal sıhhat açısından olsun, güreş gelişimi açısından da olsun, maneviyat olsun, her biçimde beşere yardımcı oluyor. Ben o manada bütün genç kardeşlerimizin de bu işten yaralanmasını istiyorum ve bu gururu yaşasınlar inşallah.”

“LEWANDOWSKI SEVİNCİ GERÇEK OLDU”

“Hayal ederek gülmek ve gerçekte altın kemerle gülmenin farkı ne?” sorusunu da yanıtlayan ulusal güreşçi, güreş ömrü mühletince kurduğu hayali ve nasıl gerçekleştirdiğini, şu sözlerle lisana getirdi:

“Yani birinci dünya şampiyonu oldum, akşam odaya geldiğimde yalnızca bir saat uyudum sabaha kadar. Ve ben daima bu biçimde başarılı atletlerin hayatlarını takip ediyorum. Lewandowski’nin, tahminen bilirsiniz, Şampiyonlar Ligi şampiyonu olduğunda kupayla yatakta bir fotoğrafı var. Benim hayalim de bu biçimde. Artık onları hayal ediyordum. ‘Kemerle birlikte yatmak istiyorum’ diye. O biçimde hayalimi de gerçekleştirmiş oldum. Onun memnunluğu da harikaydı.”