Ulusal güreşçilerin maksadı büyük

Anje

Global Mod
Global Mod
Macaristan’ın başşehri Budapeşte’de düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’nda uğraş edecek ulusal güreşçiler, Türkiye’ye madalyalarla dönmeyi amaçlıyor.

Özgür Güreş Ulusal Grubu, 28 Mart’ta başlayacak şampiyonaya katılmak için yarın yola çıkacak. Son kampını Elmadağ’da yapan ulusal grupta yer alan atletlerden Selahattin Kılıçsallayan, Osman Göçen ve Muhammet Karavuş, açıklamalarda bulundu.

Avrupa Şampiyonası’na âlâ bir biçimde hazırlandıklarını belirten Selahattin, “Ülkemizi, bizi sevenleri Avrupa Şampiyonası’nda en uygun biçimde temsil edeceğimize inanıyorum. Ekip halinde de başarılı olacağımızı düşünüyorum.” dedi.

Hür tarz 70 kiloda uğraş edecek Selahattin, altın madalya için Budapeşte’ye gideceğini vurgulayarak, “Avrupa şampiyonlarında ikinciliklerim, üçüncülüklerim var lakin şampiyonluğum yok. Olağan ki her Avrupa Şampiyonası’na şampiyon olmak için gidiyorum. Yıldızlarda, ergenlerde Avrupa şampiyonluğu yaşadım lakin büyüklerde yaşayamadım. Gayem, tepeye çıkıp Avrupa şampiyonu olmak.” sözlerini kullandı.

Tokyo Olimpiyatları’na kota alamayan Selahattin, 2024 Paris Olimpiyatları’nda yer almak ve burada Türkiye’yi en düzgün biçimde temsil etmek için fazlaca çalışacağını söylemiş oldu.

Osman: “Takım halinde birinci olmayı hedefliyoruz”

İki haftadır Elmadağ Kamp Eğitim Merkezi’nde Avrupa Şampiyonası’na hazırlandıklarını lisana getiren Osman Göçen ise “Yaşar Doğu Turnuvası’nda da altın madalya aldım. Önemli rakiplerimiz vardı, 6 maçımı da kazandım.” dedi.

Budapeşte’de 86 kiloda mindere çıkacak Osman, Avrupa Şampiyonası’na ait şu değerlendirmelerde bulundu:

“Büyüklerde ikinci defa Avrupa Şampiyonası’nda güreşeceğim. Birinci seferinde madalya alamamıştım, ikinci gidişimde altın madalyayla dönmek istiyorum. Takımımız fazlaca yeterli, epeyce genç bir takımımız var. Deneyimli ağabeylerimiz de var. Kadro halinde birinci olmayı hedefliyoruz. Taha ağabey ekibimizin kaptanı, örnek aldığımız büyük, efsane atletlerden. Biz de onun yolundan ilerliyoruz. İnşallah biz de Avrupa, dünya, olimpiyat şampiyonu olacağız.”

Osman, Tokyo Olimpiyatları’na katıldığına işaret ederek, “Artık daha deneyimliyim. Tokyo’da ikinci cinste yenildim. Bu benim için hoş bir tecrübe oldu. İnşallah asıl gayem, 2024 Paris Olimpiyatları. Orada da altın madalya almak istiyorum.” formunda görüş belirtti.

Ekibin en genç güreşçisi Muhammet: “100. altın madalyayı ben alacağım”

Özgür Güreş Ulusal Kadrosu’nun en genç ismi Muhammet Karavuş, tatlı bir heyecan yaşadığını, Macaristan’da başarılı olmak istediğini söylemiş oldu.

ergenlerde dünya, yıldızlarda Avrupa ikinciliği bulunan 19 yaşındaki Muhammet, “İlk kere büyüklerde kadroya girdim. Buradaki gayemiz şampiyon olmak. 99 kere Avrupa şampiyonu çıkarmışız, inşallah 100. altın madalyayı ben alacağım.” diye konuştu.

Budapeşte’de birinci gün 57 kiloda Türkiye ismine güreşecek genç sportmen, “Bu süreçte deneyimli ağabeylerimizle, hocalarımızla çalışmak hayli büyük katkı sağladı. Yaşar Doğu Turnuvası’nda eksiklerimizi tespit ettik ve bunları son kampta tamamladık. En hoş biçimde Türkiye’mizi temsil edeceğiz.” sözlerini kullandı.