Ulusal güreşçilerden İBBSK Lideri Keleş’e ziyaret

Anje

Global Mod
Global Mod
Sırbistan’da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’nda grekoromen tarzda altın madalya kazanan Burhan Akbudak ve bronz madalyanın sahibi olan Yunus Emre Başar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü (İBBSK) Lideri Fatih Keleş’i ziyaret etti.

Dünya şampiyonu Burhan Akbudak ve üçüncü olan Yunus Emre Başar ile güreşçilerin antrenörü Cenk İldem, İBB Cebeci Spor Kompleksi’nde bağlı bulundukları İBBSK’nin lideri Fatih Keleş ile bir ortaya geldi.

Burada bir konuşma yapan Keleş, Sırbistan’da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’na katılan ulusal kadroda kulüplerinden, 2’si bayan, 1’i özgür ve 5’i de grekoromen tarzda olmak üzere 8 atletin bulunduğunu belirterek, “Çok büyük bir memnunluk. Grekoromende kadro halinde dünya şampiyonu olduk. Bugün derece alan iki arkadaşımız yanımızda. Bize dayanak olan, katkısı bulunan başka arkadaşlarımızın da yanımızda olduğunu hissediyoruz. Onlar da bu şampiyonaya önemli katkılar sundu.” diye konuştu.

– “Yunus sakatlığına karşın üçüncülük aldı”

Antrenörler Cenk İldem ve Efrahim Kahraman’ın da şampiyonada kendilerini temsil ettiğini ve kulüp olarak 8 atletle ulusal gruba katkı sunmaya çalıştıklarını kaydeden Keleş, dereceye giren güreşçilerle ilgili şunları söylemiş oldu:

“Burhan Akbudak geçen şampiyonada ikinci olmuştu. Bu şampiyonada sonunda altın madalyayı aldı, bize getirdi, epey teşekkür ediyoruz ona. Kusursuz karşılaşmalar çıkardı. Final maçında gerilimliydi. Geriden gelerek, puan farkıyla öne geçip şampiyonluk kazandı. çabucak hemen yaşı genç, madalyalar eminim bu biçimde devam edecektir. 2024 Paris Olimpiyatları’nda da biz ondan önemli muvaffakiyet bekliyoruz. Atletlerimiz daha genç. Yunus Emre Başar da hayli başarılı ve o da dünya üçüncüsü oldu. Hocalarımızın da bunda önemli katkıları oldu. Hoş bir sonuç elde ettik, kadro halinde dünya şampiyonu olduk. Bu muvaffakiyete katkı sunan hem kendi kulüp atletlerimize birebir vakitte başka sportmen arkadaşlara hayli teşekkür ediyorum, bizi keyifli ettiler. Yunus, hem de turnuvadan birkaç gün evvel elinden sakatlık yaşadı, bu durum onu önemli etkiledi. Fakat sakatlığına karşın üçüncülük aldı.”

– Dünya şampiyonu Burhan Akbudak

Şampiyonayı ve elde ettiği başarıyı anlatan ulusal güreşçi Burhan Akbudak, tertipte kadro halinde dünya şampiyonu olduklarını ve bu grubun dünya şampiyonu sportmeni olduğunu aktararak, “Her şeydilk evvel maksadıma adım adım ulaştığım için epey keyifli, epeyce gururluyum. Benimle yaşayan insanlara bu anı yaşattığım için ayrıyeten onur ve gurur duyuyorum.” sözlerini kullandı.

Birlik, birliktelik ve motivasyonla bu yola çıktıklarına ve kendilerine bu birlik, birlikteliği sağlayan insanların fazlaca değerli olduğuna dikkati çeken Akbudak, “Başkanımız, maçı yerinde takip eden Fazilet liderimiz, antrenörlerimiz ve maçtan daha sonra bizi sıcağı sıcağına arayıp tebriklerini ileten, takviyelerini esirgemeyen Sayın İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu ve devlet büyüklerimize teşekkür ederim. Yaşımız genç, önümüz açık. 2024 Paris’te de ülkemi en âlâ biçimde temsil edip, altınla ülkeme dönüp, tıpkı biçimde benimle memnunluk yaşayan herkese o sevinci yeniden yine yaşatmak istiyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Dünya üçüncüsü Yunus Emre Başar da kulüpte şampiyonaya düzgün hazırlandıklarını, imkanları ve antrenörlerinin hayli âlâ olduğunu belirterek, “Şampiyonadan evvel bir talihsizlik yaşadım, bir kusur yüzünden kaybettim. Lakin bronz madalya aldığım için epeyce memnunum. Yakın süreçte olimpiyatlar var. Maksadımız olağan ki orada altın madalya almak. Yolumuz açık, inşallah devam edeceğiz.” diye konuştu.

– İldem: “Yapacak hayli işimiz var”

Antrenör Cenk İldem ise ulusal kadroda vazifeye başladığında atletlerle epey âlâ bir beraberlik yakaladıklarını, 9 ay mühletince şampiyonaya hazırlandıklarını ve her gün üstüne koyarak devam ettiklerini aktararak şunları kaydetti:

“Sırbistan’da grup halinde şampiyon olduk. Orada da tarih yazdık. Natürel bu verilen takviyeyle oluyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak büyük ekibiz, kuvvetli bir kulübüz. Atletlerimiz bize inandı, biz de onlara inandık ve geceyi gündüze katıp çalıştık. Tek hayalim vardı antrenör olarak; bir sürü madalyam var, yaşamadığım bütün sevinçleri atletlerle yaşamaktı. Ona da adım adım ilerliyoruz. Biz hoş bir grubuz ve yapacak hayli işimiz var.”