Ulusal güreşçi Yunus Emre Başar: “Hepimizin önceliği şampiyonluk”

Anje

Global Mod
Global Mod
Ulusal güreşçi Yunus Emre Başar, Sırbistan’ın başşehri Belgrad’da 10-18 Eylül’de düzenlenecek Dünya Güreş Şampiyonası’nda evvelarinin altın madalya olduğunu söylemiş oldu.

Grekoromen Ulusal Kadrosu’nda 77 kiloda Türkiye’yi temsil eden Yunus Emre, AA muhabirine açıklamada bulundu.

Ekip olarak yeterli bir hazırlık süreci geçirdiklerini belirten 26 yaşındaki sportmen, “Yaklaşık 2,5 haftadır kamptayız. Artık hazırlığımız bitti. Hem teknik grup tıpkı vakitte grup arkadaşlarım düzgün hazırlandık. Grubumuz hakikaten hayli yeterli. Şampiyonadan biroldukca altın madalya geleceğine inanıyorum. Son yapılan Avrupa Şampiyonası’nda grup halinde 2. olduk. Genç bir kuşağız. Metehan abi, İstek abi üzere büyüklerimiz de var. Grup genelde genç, buradan uygun sonuçlarla geleceğimize inanıyoruz.” diye konuştu.

Kadrodaki arkadaşlığa ve bu arkadaşlığın getirdiği ahenge dikkati çeken genç atlet, “Bu ahengin bize madalyalar getireceğine inanıyorum. Hepimizin birinci önceliği şampiyonluk. Rakiplerimiz Avrupa Şampiyonasına nazaran biraz daha güç olacak. Ben 77 kilodayım, orta sıklette olduğum için hakikaten kıymetli rakiplerim var. Avrupa Şampiyonası’nda da vardı, burada da olacaktır. Hepimizin altın madalyayla geleceğine inanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

– “Bu olimpiyat ekibi başarılı olacak”

Yunus Emre Başar, ekiplerinin Olimpiyatlarda da başarılı olacağını tabir etti.

Bundan daha sonra yapılacak Dünya Şampiyonası’nın olimpiyatlara kota verdiğini ve gerçek gayelerine ulaşmak için orada başarılı olmaları gerektiğini anlatan Yunus Emre, kelamlarını şöyleki tamamladı:

“Seneye yapılacak Dünya Şampiyonası’nda Olimpiyat için vize karşılaşmaları olacak. Olimpiyata gitmek için birinci 5’e girmek gerekiyor. Seneye Dünya Şampiyonası daha sıkıntı ve daha kıymetli olacak. Bundan daha sonraki şampiyonayı geçtikten daha sonra maksadımız oraya hazırlanmak. Bu olimpiyat kadrosu başarılı olacak, buna inanıyorum.”