Ulusal güreşçi Mehtap Gültekin, yeni muvaffakiyetler için ter döküyor

Anje

Global Mod
Global Mod
Trabzon Büyükşehir Belediyespor’un 22 yaşındaki ulusal sportmeni Mehtap Gültekin, güreşteki başarılarıyla isminden kelam ettiriyor.

Mehtap, ortaokuldayken, annesinin, kardeşine göz kulak olması için kendisini güreş idmanlarına göndermesi yardımıyla bu sporla tanıştı.

İdmanlarda heveslenerek minderlere birinci adımını atan Mehtap, ulusal güreşçi olmanın da gururunu yaşıyor.

Yaklaşık 8 yıldır başarılarına yenilerini eklemek için aralıksız ter döken genç atlet, bu yıl düzenlenen Türkiye Güreş Şampiyonası’nda birinci, 2022 Avrupa U23 Güreş Şampiyonası ile 5. İslami Dayanışma Oyunları ve Üniversitelerarası Dünya Şampiyonası’nda üçüncülük elde etti.

Spor mesleğinin yanı sıra eğitimine de Trabzon Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde devam eden Mehtap Gültekin, mesleğini eline alıp kendisi üzere atletler yetiştirmeyi hedefliyor.

Ulusal güreşçi Yasemin Adar’ı örnek alan Mehtap Gültekin, yeni şampiyonluklar için ağır tempoda çalışıyor.

“Milli formayı giymek gurur verici”

İdmanlarını aralıksız sürdüren Mehtap Gültekin, AA muhabirine, yaklaşık 8 yıldır güreş yaptığını söylemiş oldu.

Kısa müddette kıymetli başarılara imza attığını vurgulayan Mehtap, “Güreş aklımda yoktu. Birinci başladığımda annem istedi lakin babam güreş olduğu için istemedi. daha sonrasında babam da takviye verdi. Dışarıdan da fazlaca fazla ‘Kızdan güreşçi mi olur?’ diye yansılar aldım ancak muvaffakiyet geldikçe her şey değişti.” dedi.

Mehtap, ulusal formayı giymenin gurur verici olduğuna dikkati çekerek, “Milli formayı giymek sahiden hayli hoş ve gurur verici bir his. Orada o İstiklal Marşı’nı okumak anlatılamaz. 2028 Olimpiyatları’nı kendime maksat koydum.” diye konuştu.

Bu ay sonu yapılacak Türkiye Şampiyonası’na ağır biçimde hazırlandığını aktaran Mehtap Gültekin, “Antrenmanlarımız fazlaca uygun gidiyor. tekrar şampiyon olup derece getirmek istiyorum.” tabirini kullandı.