Ulusal ekip hoşnut değil; “bu biçimde kazanamayız”

Anje

Global Mod
Global Mod
A Ulusal Erkek Basketbol Kadrosu’nun oyuncuları, 2022 Avrupa Şampiyonası A Kümesi’nde Karadağ’ı 72-68 yendikleri maçı kıymetlendirdi.

Müsabakanın akabinde basın mensuplarına açıklamada bulunan ay-yıldızlı kadronun kaptanı Melih Mahmutoğlu, maçın birinci yarısında düzgün oynadıklarını belirterek, “Nasıl oynadığın değil kazandığın değerli oluyor lakin bu biçimde kazanmamamız lazım. Devreye 10 sayı önde girdik, daha sonrasında maçı koparmamız lazımdı. Ancak birinci güne bağlayalım.” dedi.

Karadağ’ın düzgün bir takıma sahip olduğunu anlatan Melih Mahmutoğlu, “Karadağ sahiden uygun bir rakip, sert oynuyorlar. Kimi durumlarda buna yanıt veremedik. Değerli olan kazanmak. Yarın idmanımız var, daha sonrasında da Bulgaristan maçı. Kazanarak başlamak kıymetliydi. Grubun moral ve motivasyonu açısından kıymetli oldu. Ekip arkadaşlarımı kutluyorum.” diye konuştu.

NBA’de oynayan ulusal oyunculardan Cedi Osman da turnuvalardaki birinci maçların güçlü geçtiğini belirterek, “İlk yarı çok güzeldik fakat ikinci yarıda hamlede biraz tıkandık. Fakat savunmada âlâ işler yaptığımızı düşünüyorum. O açıdan mutluyuz. Harika oynamasak da birinci maçı kazandık. Artık önümüze bakacağız.” tabirlerini kullandı.

Ulusal oyuncu Alperen Şengün de şampiyonaya kazanarak başlamanın kıymetli olduğunu vurgulayarak, “Geliştirmemiz gereken hala hayli şey var. Kazandığımız için memnunuz. Çok sert ve güzel bir maç oldu bizim için. Umarım turnuvanın başka maçlarında daha tesirli ve daha güzel oynayacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Ay-yıldızlı oyuncu Shane Larkin ise kıymetli bir galibiyet elde ettiklerini aktararak, “Turnuvaya galibiyetle başladığımız için memnunum. Maç ortasında zorlandığımız anlar oldu lakin karakter gösterdik ve kazanmayı başardık. Maçın sonunda 3 dakika kala gerideydik. Ekip olarak güzel uğraş edip, geriden gelerek kazanmayı başardık.” formunda görüş belirtti.

Lakin, bir soru üzerine ekip oyuncusu olduğunu vurgulayarak, “Takım arkadaşlarıma top dağıtarak onların sayı bulmasını sağlamam lazım. Benim rolüm genel manada bu. Kendimle değil kadromla ilgileniyorum ve kadronun kazanmasını amaçlıyorum.” tabirlerini kullandı.