Ulusal boksörlerin gözü altın madalyada!

Anje

Global Mod
Global Mod
Ulusal boksörler Büşra Işıldar ve Eda Yenilmez, Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya kazanmak için ringe çıkacak.

ŞAMPİYONAYA NEREDE HAZIRLANDILAR?

Büşra ve Eda, Karadağ’da 14-22 Ekim’de düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’na Türkiye Boks Federasyonu’nun Kastamonu’da bulunan Kadıdağı Kamp Merkezi’nde hazırlandı.

Zayıflamak için başladığı boksta ulusal ekibe yükselen, 2017, 2018, 2019 senelerında Avrupa şampiyonu olan ulusal boksör Büşra Işıldar, 2021 yılında da Gençler Dünya Boks Şampiyonası’nda 81 kiloda altın madalya elde etti.

BÜŞRA BİRİNCİLİK KÜRSÜSÜNE ÇIKMAK İSTİYOR

Bu yıl büyükler kategorisinde birinci defa Avrupa Şampiyonası’na katılacak Büşra, birincilik kürsüsüne çıkmak istiyor. Büşra Işıldar, Avrupa Şampiyonası kapsamında Kastamonu’da hoş bir hazırlık devri geçirdiklerini söylemiş oldu.

Şampiyonaya ağır biçimde hazırlandıklarını, maçlarının 14 Ekim’de başlayacağını belirten Büşra, “Mayıs ayında birinci sefer büyükler kategorisinde Dünya Şampiyonası’na katıldım. Orada üçüncü maçımda elendim. Artık de Avrupa Şampiyonası’na hazırlandım. Çok ağır çalışma sürecimiz oldu. Altın madalya ile dönmek için Avrupa Şampiyonası’na gidiyoruz.” dedi.

SOYADINA YAKIŞIR FORMDA GAYRET EDECEK

Eda Yenilmez ise 81 kiloda ringe çıkacağını belirtti. Bayan Boks Ulusal Kadrosu’nun dünya klasmanında en güzel ekip olduğunu tabir eden Eda, “bu biçimde bir kadronun ortasında yer almak beni gururlandırıyor, beni daha hayli hırslandırıyor. Birinci sefer katılacağım Avrupa Şampiyonası’ndan altın madalya ile dönmek istiyorum. Avrupa Şampiyonası’nda soyadıma yakışır bir biçimde yenilmeden şampiyonluğa kavuşup geri dönmek istiyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Karabük’te boks antrenörü olarak çalıştığını belirten Eda, şunları kaydetti:

“8 ile 14 yaş içindeki çocuklara boksu sevdirmeye çalışıyorum. Meslek bakımından her türlü dayanağı sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Bizler de bayrağımızı en âlâ biçimde temsil edebilecek gençleri yakalamak için elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah ülkemize faydalı gençler yetiştirebiliriz.”