Ulusal boksör Kevser, Dünya Şampiyonası’nda altın istiyor

Anje

Global Mod
Global Mod
Mesleğinde 3 Türkiye şampiyonluğu ile Avrupa ikinciliği ve üçüncülüğü bulunan ulusal boksör Kevser Tütüncü, Gençler Dünya Şampiyonası’ndan altın madalya ile dönmek istiyor.

İspanya’da 13-27 Kasım tarihlerinde düzenlenecek Gençler Dünya Şampiyonası’na Türkiye Boks Federasyonu Kadıdağı Kamp Merkezi’nde hazırlanan 17 yaşındaki Kevser, birincilik kürsüsüne çıkmayı hedefliyor.

Şampiyonaya günde çift egzersizle hazırlanan Kevser, üniversite eğitimini tamamlayıp kendisi üzere başarılı atletlerin yetişmesine katkı sağlamak istiyor.

Kevser Tütüncü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, boksa 2019 yılında başladığını söylemiş oldu.

Boksa başlamasında babasının büyük emeği bulunduğunu belirten Kevser, “Ailemde boksa ilgi var. Babam destekçim, her vakit ardımda durdu. Başarımı babama borçluyum.” dedi.

Dünya Şampiyonası’na ağır biçimde hazırlandığını lisana getiren Kevser, şöyleki devam etti:

“Kariyerimde 3 Türkiye şampiyonluğum var. 2021 Avrupa ikincisi, 2022 Avrupa üçüncüsüyüm. Önümüzde Dünya Şampiyonası var. Emin adımlarla çalıştık. Antrenörlerimize ve kendimize güvenerek çalışmaya devam ediyoruz. Bir bronzum, bir gümüşüm var, inşallah sıra altın madalyada. En hoşunu en hoş yere bıraktım. Kendime güveniyorum. İnşallah altın madalya ile ülkeme döneceğim.”

Trabzon Üniversitesi Antrenörlük Kısmında birinci sınıfta eğitim gördüğünü anlatan Kevser, “Kendim üzere başarılı atletler yetiştirmek istiyorum ancak şu an önümde Dünya Şampiyonası var. Dünya şampiyonluğunun akabinde olimpiyat şampiyonu olmak istiyorum.” diye konuştu.