Ulusal boksör Eda Yenilmez, altın madalyayı hedefliyor

Anje

Global Mod
Global Mod
Bayan Boks Ulusal Ekibi atleti Eda Yenilmez, Karadağ’da 11-23 Ekim tarihlerinde düzenlenecek ve 81 kiloda uğraş edeceği Avrupa Şampiyonası’ndan altın madalyayla dönmeyi amaçlıyor.

Boksla 10 yıldır ilgilenen Yenilmez, bu yıl seçmelerde gösterdiği muvaffakiyetle ulusal ekip takımına girdi.

Ay-yıldızlı formayla çıkacağı birinci milletlerarası karşılaşma olan Avrupa Şampiyonası’na Karabük’te hazırlanan Eda Yenilmez, antrenörü Baykan Arslan eşliğinde günde çift egzersiz yaparak güç depoluyor.

Yenilmez, 25 Eylül-9 Ekim tarihlerinde İrlanda Ulusal Grubu ile Kastamonu’da gerçekleştirilecek ortak kampa da katılacak.

“Şampiyon olarak dönmek istiyorum”

Eda Yenilmez, AA muhabirine, ağır tempoda Avrupa Şampiyonası’na hazırlandıklarını söylemiş oldu.

Çok çalıştığını ve bu anı epey beklediğini anlatan Yenilmez, “Hocalarım fazlaca yardımcı oldu. Sabah akşam idman yaptık. Güçlü süreçlerden geçtik. Natürel ki tek maksadımız orada İstiklal Marşı’mızı gururla okuyabilmek. Bunun için fazlaca çalıştım ve yapacağımı da düşünüyorum. İnşallah her şey yeterli giderse şampiyon olarak dönmek istiyorum.” diye konuştu.

Ulusal kadro antrenörleri ile ekip antrenörü Baykan Arslan’a hayli şey borçlu olduğunu lisana getiren Yenilmez, “Milli ekip antrenörlerime teşekkürlerimi sunuyorum. Benim için özel olan ve 10 yıldır beni yetiştiren Baykan Arslan hocama da epeyce teşekkür ediyorum. İkimizin de en çok istediği şeye inşallah bu yıl kavuşacağız. Birbirimize bakarak ve ağlayarak İstiklal Marşı’mızı okumak istiyoruz.” tabirlerini kullandı.

Yenilmez, Avrupa Şampiyonası’nın akabinde olimpiyatlara hazırlanacağını kelamlarına ekledi.

Arslan: “İddialı bir takımız”

Ulusal grup antrenörü Baykan Arslan, Eda Yenilmez’in bu yıl ay-yıldızlı formayı giymeye hak kazandığını belirtti.

Atletin Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edeceğini aktaran Arslan, “Bu şampiyonaya fazlaca âlâ hazırlandığımızı düşünüyorum. Atletlerin performansı da son derece âlâ. Dünya şampiyonu olmuş bir kadronun fertleriyiz. Bu da bizi gururlandırıyor. Argümanlı bir kadroyuz, dünya şampiyonu olarak Karadağ’a gidiyoruz. Eda’nın da orada Avrupa şampiyonu olacağına yürekten inanıyorum. Orada birlikte ağlaya ağlaya İstiklal Marşı’mızı okuyacağız inşallah.” açıklamasında bulundu.