Ulusal atlet yüzme havuzuna alınmadı

Anje

Global Mod
Global Mod
Ulusal çağdaş pentatloncu Prensip Özyüksel, Çankaya ilçesindeki Mustafa Kemal Atatürk Spor Merkezi’nin havuzuna alınmadı.

Temmuz ayında dünya şampiyonasında büyüklerde birinci bronz madalya kazanan ve 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda beşinci sırada yer alarak Türk çağdaş pentatlon tarihinde birincilere imza atan Unsur Özyüksel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, annesini götürdüğü Mustafa Kemal Atatürk Spor Merkezi’ndeki havuzda idman yapmasına müsaade verilmediğini söylemiş oldu.

Çiğdem Mahallesi’ndeki merkeze görme engelli annesi Gülcan Özyüksel ile teyzesine üyelik yaptıklarını anlatan Unsur, “Bugün teyzem gelemediği için annemi refakatçı olarak havuza götürmek istedim. Anneme refakat ederek idman yapmak istedim ancak beni havuza almadılar. Ben bugünlük parasını ödemek istememe rağmen kabul etmediler.” diye konuştu.

Yıllık üyelik fiyatlarının ödendiğini anlatan ulusal pentatlet Unsur, şunları kaydetti:

“Antrenmanımdan geri kalmamak için annemin yanında yüzmek istedim. Hafta içi esasen yurtdışı kampına gideceğim. Rica etmeme karşın kabul etmediler. Çok üzüldüm. Keçiören ve Altındağ ilçesindeki bütün havuzlarda fiyatsız yüzmeme müsaade verildi. Buralarda ulusallık belgemle havuzlara aldılar. halbukiki ki olimpik sportmenler branşlarına nazaran Türkiye’deki bütün tesisleri kullanabilmeli. Birinci kez bu biçimde bir şeyle karşılaştım.”