Ufuk Sarıca: “Geri adım atmadık ve kazandık”

Anje

Global Mod
Global Mod
ING Basketbol Muhteşem Ligi’nin 25. haftasında konutunda ağırladığı Fenerbahçe Beko’yu son saniyede bulduğu üçlükle 74-72 mağlup eden Pınar Karşıyaka’da başantrenör Ufuk Sarıca müsabaka daha sonrası açıklamalarda bulundu.

Sarıca, “Müthiş bir uğraş ve dayanılmaz bir maç sonu oldu. Maçın sonunda elimize aldığımız epeyce değerli bir avantajı kullanamadık, maalesef faul yapamadık. Melih de o atışı baskete çevirdi ve maçı kaybetme noktasına geldik. Lakin 5 saniyede son molamızdan dönüşte güç atışı biz kullanıp olağanüstü bir final yaptık. Maçı kazanmak hakkımızdı. Bu sene bir sürü şanssızlık yaşadık. Bugün bu talih topu bizim için tahminen farklı kazanmaktan bile kıymetli. Fenerbahçe Beko da ağır bir haftadan geliyor, onları da tebrik ediyorum. Alışılmış ki onların hayli geniş bir takımı var, hayli farklı oyuncuları var ve farklı oyuncuları dışarıda bırakma imkanları var. Onlar da sonuna kadar çaba ettiler. Sonuçta kazanan, sahayı dolduran taraftarımızla bir arada biz olduk. Geri adım atmadan hoş bir final yaptık. Bu büyük galibiyet taraftarımıza armağan olsun. Bütün grubumu ve grubumu tebrik ediyorum. Taraftarımıza da teşekkür ediyorum.” tabirlerini kullandı.